poniedziałek, 22 lipcaNews That Matters
Shadow

Co zamiast obrazu? Pomysł na uniwersalną dekorację ścienną

Duże, wolne powierzchnie ścian oferują nam wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Warto korzystać z takich możliwości, sięgając po dekoracje o różnych fakturach, kolorach czy wzorach. Dzięki temu łatwiej stworzyć przestrzeń ściśle odpowiadającą naszym indywidualnym potrzebom, naszemu poczuciu estetyki i piękna. Przestrzeń wzajemnie się uzupełniających elementów, mebli, ścian i podłóg.

W ofercie sklepów zajmujących się sprzedażą artykułów dekoracyjnych, znaleźć możemy szereg interesujących przedmiotów, które pozwolą zagospodarować wolną przestrzeń pustej ściany, jednocześnie pomagając w stworzeniu oryginalnej aranżacji danego wnętrza. Przykładem tego typu przedmiotów mogą być plakaty typograficzne, czyli plakaty opatrzone różnego rodzaju sentencjami, cytatami lub humorystycznymi hasłami. Plakaty z napisami mogą stać się ciekawą alternatywą dla klasycznych obrazów lub nowoczesnych obrazów drukowanych na płótnie, a także dla szablonów malarskich czy naklejek ściennych.

12-typograficzne-plakaty-002

Zalety plakatów typograficznych

Plakaty opatrzone zabawnym lub nieco bardziej poważnym tekstem to prosty sposób na przyciągnięcie uwagi i jednocześnie na zagospodarowanie wolnej przestrzeni pustej ściany. Tego typu rozwiązanie wydaje się korzystne m.in. z uwagi na prostotę montażu. W odróżnieniu od naklejki czy szablonu malarskiego, plakaty z napisami w każdej chwili mogą być usunięte ze ściany i zastąpione nową formą dekoracji. Zabieg ten nie ma najmniejszego wpływu na wygląd samej ściany. W przypadku naklejek, a tym bardziej szablonów, demontaż dekoracji zwykle wiążę się z koniecznością ponownego odmalowania ściany w danym pomieszczeniu.

W odróżnieniu od obrazów, plakaty typograficzne mają zdecydowanie bardziej uniwersalny charakter, przez co możliwość stosowania tego typu ozdób w mieszkaniach prywatnych i lokalach użytkowych wyraźnie wzrasta. Takie plakaty sprawdzą się zarówno w przypadku wystrojów nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych. Mogą być stosowane we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, industrialnym, vintage, a nawet w surowych i minimalistycznych loftach. Wystarczy znaleźć plakat typograficzny napisany czcionką odpowiadającą wystrojowi danego wnętrza, z sentencją lub tekstem pasującym do charakteru wybranego lokalu.

Gdzie powiesić plakat z sentencją?

Możliwości wykorzystania plakatów z napisami jest całe mnóstwo. Tego typu dekoracje ścienne, ze względu na swoją różnorodność i w miarę neutralny charakter, z powodzeniem mogą być stosowane do dekorowania ścian zarówno w lokalach mieszkalnych, prywatnych, jak i w lokalach usługowych tj. restauracje czy kawiarnie, a także w biurach czy gabinetach lekarskich. Kompozycja kilku niezależnych plakatów zawierających różne sentencje pozwoli zagospodarować większą przestrzeń wolnej ściany, budując określony klimat danego wnętrza. Najczęściej plakaty typograficzne wykorzystywane są jednak jako pojedyncze elementy dekoracyjne. Taki pojedynczy plakat możemy powiesić na jednej z wolnych ścian w naszej sypialni, zainstalować go w przedpokoju, w kuchni lub w gabinecie. Tego typu jednostkowe dekoracje dobrze sprawdzają się również w pokojach urządzonych w stylu młodzieżowym.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *