sobota, 20 kwietniaNews That Matters
Shadow

Czym są makramy i jak je wykorzystać do aranżacji wnętrz?

Eleganckie makramy po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do mody, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych ozdobach, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach. Modne makramy są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych stylizacji.

Czym tak naprawdę są makramy?

Makrama, najprościej rzecz mówiąc, to specjalna technika wykonywania pięknych ozdób ze sznurków. Makramy w odróżnieniu od konkurencyjnych technik wykorzystują jedynie ręczny i naturalny splot. Aby wykonać makramy, nie trzeba korzystać z pomocy żadnych specjalistycznych narzędzi i dodatkowych akcesoriów. Oryginalne ozdoby wyróżniają się atrakcyjnym designem, bardzo mocnym splotem i niespotykaną wytrzymałością. Pomimo tego, że technika jest dość prosta to oferuje sporo możliwości, dzięki czemu można liczyć na wiele ciekawych form, wzorów i nietypowych splotów. Osoby z odpowiednim doświadczeniem są w stanie wykonać naprawdę skomplikowane ozdoby, które są prawdziwymi dziełami sztuki.


Ścienne dekoracje z makramy

W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą kreatywne dekoracje ze sznurka, które bardzo mocno nawiązują do starożytności. Nowoczesne makramy na ścianę są w chwili obecnej najciekawszą alternatywą dla tradycyjnych obrazów. Osoby, które czują się na siłach mogą samodzielnie wykonać niepowtarzalne makramy. Tego typu dekoracje mogą także okazać się doskonałym pomysłem na udany prezent dla bliskiej nam osoby. Klasyczne makramy idealnie sprawdzą się na betonowych ścianach.


Szerokie zastosowanie

Dekoracje z makramy wbrew pozorom doskonale sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach urządzonych w stylu boho. Ich szeroka uniwersalność sprawia, że charakterystyczne dekoracje spotkać można w mieszkaniach prywatnych, biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Makramy wykorzystywane są nie tylko do wykonywania rewelacyjnych dekoracji ściennych. Technika doskonale odnajdzie się również przy wykonaniu pięknych biżuterii, narzut, torebek i kwietników. Dzięki szerokiemu spektrum wariantów można tworzyć nawet bardzo skomplikowane połączenia.


Jakie makramy w sypialni?

Modne makramy bardzo często spotkać można w sypialni. Można z nich wykonać praktycznie dowolne elementy wystroju. Godne polecenia są przede wszystkim niesamowite wiszące doniczki i dekoracyjne lampy. W wielu sklepach znaleźć można niepowtarzalne łapacze snów i praktyczne manatki na ścianę. W sypialni urządzonej w stylu boho najlepiej sprawdzą się dekoracje wykonane w całości z bardzo grubych sznurków, które wbrew pozorom wyglądają bardzo zwiewnie i delikatnie. Makrama jest techniką dzięki której można wykonać piękne pokrowce na poduszki, narzuty i koce. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby postawić na odpowiednie sznurki. Dekoracje powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale co najważniejsze muszą być miękkie w dotyku i charakteryzować się wysoką wytrzymałością. Oryginalne makramy w sypialni są pierwszym krokiem do ocieplenia wnętrza i nadaniu mu odpowiedniego charakteru.

Przeczytaj także