poniedziałek, 22 lipcaNews That Matters
Shadow

Designerskie fotele młodzieżowe: właściwości i zastosowanie

Na rynku meblarskim zadebiutowały fotele młodzieżowe z tkanin outdoorowych. Te designerskie siedziska zyskują coraz większą popularność, z uwagi na ciekawe wzory i nietuzinkowe kształty. Przyjrzyjmy się temu, jakie właściwości i zastosowanie mają fotele młodzieżowe.

Dlaczego fotele młodzieżowe są tak popularne?

Fotele młodzieżowe to nowoczesne meble relaksacyjne, które łączą w sobie tradycję z nowoczesnością. Wygodne oparcie i miękkie siedzisko, wypełnione granulatem styropianowym, sprawiają, że pufy tego typu idealnie dopasowują się do pozycji ciała użytkowników. Dużym atutem foteli relaksacyjnych jest ich niska waga. Każdy z domowników – nawet przedszkolak i nastolatek – bez problemu poradzi sobie z przestawieniem fotela młodzieżowego, tam, gdzie akurat jest potrzebny.

Przedstawiciele młodego pokolenia wybierają modele o nietuzinkowych kształtach i ciekawych wzorach. Obecnie topowym produktem wśród foteli młodzieżowych jest leżanka Naomi Jungle. Zewnętrzny pokrowiec tego siedziska jest ozdobiony wyrazistym wzorem w egzotyczne ptaki i tropikalne rośliny. Mocne, energetyczne kolory sprawiają, że nie można przejść obojętnie obok tej leżanki, nawiązującej kształtem do tradycyjnych szezlongów. Naomi Jungle jest stworzona po to, aby ją podziwiać i wygodnie relaksować się na niej w ogrodzie, na tarasie, balkonie lub na werandzie.

leżanka Naomi Gold

Fotele młodzieżowe: funkcjonalność i estetyka

Osoby dorosłe oraz seniorzy cenią fotele młodzieżowe z uwagi na ich odmienność od klasycznych krzeseł i foteli ze sztywnym stelażem. Dodatkowym atutem są nowoczesne materiały outdoorowe, z których uszyte są te siedziska. Projektanci nowoczesnych foteli młodzieżowych najwyraźniej kierowali się zasadą, że to co piękne, estetyczne i designerskie, musi być równocześnie użyteczne i funkcjonalne. Wykorzystując tego typu meble możemy szybko zaaranżować miejsce do biesiadowania przy grillu lub przy basenie.

Materiał outdoorowy chroni pufę przed negatywnym wpływem wilgoci, a granulat styropianowy świetnie izoluje od zimnego podłoża. Warto wiedzieć, że materiały outdoorowe są także odporne na zabrudzenia i łatwo przywrócić im świeży wygląd. Zastosowanie foteli z materiałów outdoorowych jest szerokie, także w obiektach użyteczności publicznej: na basenach, siłowniach, poczekalniach, ośrodkach wychowawczych i edukacyjnych, a także w strefach kibica organizowanych pod gołym niebem.

pufy i fotele outdoorowe

Fotele młodzieżowe w aranżacji wnętrz

Pufy i fotele z nowoczesnych materiałów, takich jak wodoodporny poliester, mają tę zaletę, że po skończonym sezonie wiosenno-letnim można je wykorzystać w aranżacji wnętrz. Z uwagi na designerski wygląd pasują do wielu modnych stylów. Dlatego coraz częściej te innowacyjne produkty możemy dostrzec w aranżacjach w stylu skandynawskim, nowoczesnym, wielkomiejskim czy futurystycznym. Obecnie ten rodzaj siedzisk sprzedaje się najlepiej w dwóch wersjach: w kolorze starego złota oraz w wielokolorowym materiale Jungle, przywodzącym na myśl wakacje w egzotycznym miejscu. Obydwie wersje są niezwykle eleganckie i modne, świetnie nadające się do salonu lub do pokoju młodzieżowego.

leżanka Naomi Jungle

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *