czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jak samemu zrobić świece zapachowe?

Czy wiesz, że większość świec, które są dostępne w sklepach nie jest wykonana z naturalnych składników? Świece zapachowe zazwyczaj zabarwiane są sztucznymi ekstraktami oraz tworzone są na bazie parafinowego wosku. Prawdopodobnie przy ich zakupie kierujesz się zapachem, a nie koniecznie właściwościami. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich świec dostępnych na rynku. Jest wiele takich, które mają ekologiczny skład dodatkowo posiadający właściwości kojące i uspakajające. Zapachowe świece można także zrobić samemu i to w bardzo prosty sposób.

Świece zapachowe i ich tajemniczy charakter

Świece mają w sobie pewien mistyczny charakter. Niejednokrotnie przypisuje się im właściwości. Takie mają przede wszystkim świece zapachowe naturalne, które mogą bardzo pozytywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie. Takie świece zazwyczaj nie są tanie, ale podpowiemy Ci jak samemu wykonać ekologiczne świeczki.

Jak zrobić świece zapachowe? Co potrzebujesz do ich wykonania

Zwykłe świece zapachowe można zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy kupić zwykłą, białą świeczkę, następnie ją rozpuścić i dodać do niej naturalny olejek eteryczny na przykład o zapachu mięty, sosny, czy lawendy. Szybko wymieszać, uformować w naczyniu z knotem i poczekać do wyschnięcia. I świeca gotowa. Można też dodać suszonych kwiatów, soku z owoców, czy startej laski cynamonu i wanilii, by uzyskać podobny efekt.

Świece te będą jednak tylko w połowie ekologiczne, bo jak wspominaliśmy wyżej – zwykle, białe świece dostępne w sklepach produkowane są na bazie parafiny. Będą miały on ładny zapach, ale zależy nam także na tym, by miały one charakter wręcz leczniczy, a na pewno kojący. Do tego można użyć stearyny ekologicznej, którą można zmieszać z olejem kokosowym. Warto także zakupić wosk sojowy lub palmowy. Są to produkty ogólnodostępne w sklepach internetowych, czy w mydlarniach, więc nie martw się o ich dostępność. Do tego warto zakupić knot oraz blaszki podtrzymujące knot. Procedura tworzenia świec jest podobna. Do świec zapachowych warto dodać naturalnych soków z owoców cytrusowych, z arbuza, aloesu. Możesz też do tego użyć naturalnych olejków, które dostępne są w aptece bądź w sklepach zielarskich. Warto także do tworzenia naturalnych świec zapachowych użyć mieszanki ziół oraz goździków, lawendy, miodu, cynamonu i wanilii.Otrzymasz cudowna w zapachu kompozycję, która będzie miała także właściwości relaksacyjne i kojące zmysły. Dzięki takim świecom naprawdę poczujesz czym jest unoszący się w powietrzu zapach mieszanki soków i olejków.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *