wtorek, 28 majaNews That Matters
Shadow

Materac piankowy najlepszym wyborem?

Nie ma mowy o komfortowym wypoczynku nocnym na niewygodnym materacu. Dostępnych jest wiele ich rodzajów, a do tych coraz popularniejszych zaliczyć można modele piankowe. W zależności od modelu mogą one by wykonane z jednego czy dwóch typów sklejonych ze sobą pianek. W sprzedaży znajdują się zarówno jednostronne, jak i dwustronne materace piankowe. Dostępne są one w różnych rozmiarach, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z dopasowaniem ich do wielkości posiadanego łóżka.

Czy materac piankowy to dobry wybór?

Mnogość modeli materacy piankowych sprawia, że można bez trudu dobrać je dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ofercie producenci mają materace stworzone z myślą o osobach starszych, borykających się z bólem kręgosłupa, z nadwagą, z niedowaga, obłożnie chorych, alergików. Znajdą coś dla siebie także sportowcy i osoby w czasie rehabilitacji. Każdy z materacy otoczony jest pokrowcem, który można z łatwością zdjąć i wyprać, co zwiększa poziom higieny. Zaletą materacy piankowych jest to, że zapewniają one wysoki komfort snu i posiadają właściwości antyalergiczne. Na ich korzyść przemawia także to, że gwarantują dobrą wentylację, gdyż łatwo przepuszczają powietrze. Nawet jeśli dojdzie do ich zamoczenia, to szybko wysychają. Są lekkie, dlatego nie ma problemów z ich transportem i przenoszeniem. Materace piankowe dostępne są wielu wariantach. Nie brakuje też modeli składanych czy rolowanych.

Do wyboru jest kilka typów materacy piankowych. Powszechne są te wykonane ze zwykłej pianki PUR, ale nie mają one zadowalającej elastyczności punktowej i nie zapewniają optymalnego podparcia dla ciała. Ich wytrzymałość również pozostawia wiele do życzenia. jeśli ktoś ceni sobie wysoki komfort snu, to takie rozwiązanie się po prostu nie sprawdzi. Znacznie lepszym wyborem będzie materac wykonany z pianki wysokoelastycznej –HR. Większa elastyczność punktowa zapewnia bardziej komfortowe podparcie dla ciała. Pianka ta wyróżnia się też większą trwałością i może być użytkowana przez osoby o większej masie ciała. Materace wykonane z pianki HR mają przystępną cenę. Wyższej klasy materace wykonane są z pianki termoelastycznej – VISCO, Memory. Pianka ta odznacza się bardzo wysoką elastycznością punktową, a więc idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała, zapobiegając bólom kręgosłupa i mięśni. Dla osób preferujących spanie na miękkiej powierzchni dobre będą materace wykonane z pianki VISCO.

Podsumowując, kto będzie zadowolony z materaca piankowego?

Na zakup materaca piankowego decydują się osoby ceniące sobie wysoki poziom higieny, stawiające na profesjonalny materac. Ich konstrukcja i wypełnienie przekładają się na znacznie większą higienę niż materacy sprężynowych. Jeśli borykamy się z jakąkolwiek alergią, to jak najbardziej warto wybrać materac piankowy, który nie gromadzi dużej ilości kurzu i do tego jest bardzo przewiewny. Decydując się na takie rozwiązanie, można liczyć na maksymalny komfort podczas snu. Są one polecane także parom i świetnie sprawdza się nawet przy dużej różnicy wagowej między użytkownikami. Wszytko to dzięki wykorzystaniu pianki o wysokiej elastyczności punktowej.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/12-materace-do-spania

Przeczytaj także