czwartek, 30 listopadaNews That Matters
Shadow

Pilarka spalinowa nie odpala – przyczyny

Problemy z odpalaniem pilarek spalinowych mogą mieć dość zróżnicowane przyczyny. Warto się z nimi zapoznać, a także dowiedzieć nieco więcej na temat ich specyfiki.

Awaria pompy oleju

Wśród najczęściej występujących przyczyn problemów z uruchomienie pilarki spalinowej można wymienić awarię pompy oleju, która związana jest z pracą układu smarowania. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być wykorzystywanie oleju o niskich parametrach jakościowych, który będzie w niekorzystny sposób zapychał filtry w urządzeniu. Dlatego warto zadbać o stosowanie dobrze dobranej mieszanki paliwowej o wysokiej jakości, a także regularne jej wymienianie. Po dwóch miesiącach użytkowania mieszanka może stracić swoje pierwotne właściwości.

Zatkanie filtru paliwa

Problemy z odpalaniem pilarki spalinowej mogą być również spowodowane przez brak paliwa, a także zatkanie filtru paliwa. Jest to dość częsta usterka, która związana jest z funkcjonowaniem układu zasilania. Filtr paliwa powinien zapobiegać przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza urządzenia. Jego zatykanie się może być spowodowane poprzez korzystanie ze złej jakości mieszanek paliwa oraz olejów, a także nieprawidłowym użytkowaniem urządzenia. W przypadku tego rodzaju awarii należy przeczyścić filtr lub wymienić go na nowy, jeśli nie będzie możliwe czyszczenie.

Zatkanie filtru powietrza

W pilarkach spalinowych zatkaniu może również ulec filtr powietrza. Głównym celem stosowania filtrów powietrza jest zapobieganie przedostawaniu się zanieczyszczeń w postaci pyłów do wnętrza urządzenia. Filtr powietrza powinien być w regularny sposób czyszczony, ponieważ dość często ulega zabrudzeniom. Możliwe jest również wymienianie go na nowy, co zapewni optymalną pracę pilarki spalinowej.

Usterka zapłonu

Awarie pilarki spalinowej mogą być również w bezpośredni sposób związane z taką kwestią jak usterka zapłonu. Usterka zapłonu bardzo często jest skutkiem zatkanych filtrów oraz niesprawnej pompy oleju. Może się ona objawiać przede wszystkim poprzez problemy z odpalaniem, ale także dławieniem urządzenia oraz nierówną pracą silnika. W skrajnych przypadkach silnik może zostać całkowicie zniszczony.

Awaria świecy zapłonowej

Kolejną przyczyną awarii pilarki spalinowej mogą być problemy z funkcjonowaniem świec zapłonowych, co dotyczy układu zapłonowego. Zużyte świece zapłonowe powodują kłopoty z odpalaniem urządzenia, a także utratą mocy silnika oraz pojawianiem się przerw w zapłonie. Jeśli zauważy się objawy zużytych świec zapłonowych to warto wymienić je na nowe.

Przeczytaj także