wtorek, 28 majaNews That Matters
Shadow

Sprytne schowki do małych mieszkań.

Każdy, kto ma małe mieszkanie, to doskonale wie, jak wielkim problemem jest przechowywanie i zapanowanie nad wszystkimi przedmiotami. Na małym metrażu ciężko pomieścić tyle standardowych mebli, aby zmieściły się w nich wszystkie nasze ubrania i potrzebne przedmioty. Często kombinujemy a mimo tego wciąż wiele rzeczy nie ma swojego stałego miejsca i w mieszkaniu panuje przez to wieczny rozgardiasz. Jak temu zaradzić?

Dobrym pomyłem jest zagospodarowanie każdej możliwej przestrzeni, tak aby nasze schowki nie były widoczne dla niewtajemniczonych i tak, aby nie zagracały całego mieszkania. Wykorzystajmy więc przestrzenie pod meblami, nad meblami, pod schodami i nad drzwiami. Każdy pomysł jest dobry, trzeba go tylko odpowiednio dopasować do naszego wnętrza. Poniżej kilka ciekawych przykładów na zagospodarowanie przestrzeni pod łóżkami i pod siedziskami kuchennymi.

Narożnik kuchenny ze schowkami:

Potrzebujemy do jego wykonania solidnych listew, z których zrobimy podstawę naszego narożnika. Obudowujemy ją płytami, które malujemy na dowolny i pasujący do naszej kuchni kolor. Na siedzisko wybieramy płyty nieco grubsze niż na boki, tak aby cała konstrukcja wytrzymała ciężar osób siedzących. Płyty-siedziska mocujemy na zawiasy, tak aby łatwo się otwierały od góry. Aby nasze siedzisko było miękkie i wygodne, to wystarczy na naszą skrzynię dać kilka poduszek i ławo- skrzynia gotowa. Taki narożnik pomieści sporo przedmiotów, na które nie znalazło się miejsce w kuchennych szafkach.

https://pl.pinterest.com/pin/694891417475522935/”>

Schowek pod łóżkiem: wykonamy go z mocnych płyt, które będą stanowiły podstawę dla naszego materaca. W tym celu musimy wymierzyć nasz materac i pomieszczenie, w którym będziemy robili naszą konstrukcję. Nasz schowek będzie mieścił się po samym materacem, zatem skrzynia będzie tych samych rozmiarów. Zostawmy jednak nieco miejsca z każdej strony łóżka, tak abyśmy mieli swobodny dostęp do naszego schowka.

Wykonujemy więc podstawę, tylko od nasz będzie zależeć jej wysokość. Kupujemy podstawę do materaca na specjalnych, uchylających się do góry sprężynach. Montujemy podstawę, do tego przytwierdzamy nasz materac i na koniec montujemy w naszym schowku półki, kosze i drzwiczki do niego. Będziemy mieć w ten sposób dostęp do schowka zarówno wtedy gdy materac będzie uniesiony do góry, jak i wówczas gdy ktoś będzie na nim spał.

https://pl.pinterest.com/pin/760475087047592097/”>

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *