poniedziałek, 22 lipcaNews That Matters
Shadow

W czym pomoże Ci pomoc domowa?

Kiedyś posiadanie pomocy domowej kojarzone było z niepotrzebnym luksusem, na który mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi. Dziś coraz więcej gospodarstw domowych korzysta z takiego rozwiązania. Co może należeć do obowiązków pani do sprzątania i dlaczego warto się zdecydować na jej zatrudnienie?

W czym może pomóc pomoc domowa?

Zakres obowiązków osoby zatrudnionej w charakterze pomocy domowej zależy od naszych indywidualnych potrzeb i ustaleń. Najczęściej usługa to kojarzona jest jednak ze sprzątaniem domu, a jej częstotliwość zależy jedynie od nas. Możemy ją ograniczyć do cotygodniowego sprzątania części mieszkalnych domu, czyli salonu, kuchni i łazienki albo ustalić dodatkowe, gruntowne czyszczenie całego domu, łącznie z myciem okien co jakiś czas, np. raz na dwa miesiące. Niektóre osoby chętnie przyjmują również prace w ogrodzie lub drobne czynności remontowe. Oczywiście do obowiązków pomocy domowej można również włączyć zakupy, gotowanie lub raz na jakiś czas opiekę nad dzieckiem czy czworonożnym pupilem. Pamiętajmy jednak, ze pomoc domowa pracuje za stawkę godzinową, dlatego wymiar jej czasu pracy musi być odpowiednio dostosowany do jej zakresu. Nie możemy wymagać cudów. Jeśli nasz dom ma ponad 100m2, nie wymagajmy, by został wysprzątany w ciągu godziny. Poza tym wszystko zależne jest od naszych potrzeb oraz finansów, jakie chcemy przeznaczyć na tę usługę.
Dla jednych klientów wystarczająca będzie dłuższa wizyta raz na dwa tygodnie, dla innych pełen wymiar czasu pracy, np. około 30 godzin tygodniowo.

Gdzie szukać odpowiedniej osoby?

Po określeniu, czym ma się zajmować pomoc domowa, można rozpocząć poszukiwania właściwej osoby. Jak to zrobić?. Najłatwiej byłoby skorzystać z polecenia znajomych, jednak osoba polecona nie zawsze dysponuje wolnym czasem
na wykonanie kolejnych zleceń. Wówczas pozostaje nam przeglądanie ogłoszeń w internecie. W poszukiwaniach sporym ułatwieniem jest portal www.pomocedomowe.pl, na którym z łatwością wyszukamy oferty z gotowością do podjęcia pracy wraz z określeniem ceny i zakresu usług. Na profilach kandydatów znajdziemy również oceny i referencje uzyskane od poprzednich pracodawców. Ponadto, dzięki temu, że strona ma zasięg ogólnopolski, możemy znaleźć osoby oferujące usługi sprzątania
w naszym mieście. Jeśli potrzebne jest nam np. gruntowne sprzątanie we Wrocławiu, wystarczy, że na stronie głównej znajdziemy nasze miasto i od razu zostaniemy przekierowani do listy kandydatów z tej okolicy. Za pomocą wyszukiwarki możemy dookreślić również pozostałe kryteria, takie jak np. wymiar czasu pracy, zakres cenowy za godzinę usługi oraz gotowość do podjęcia pracy od zaraz.
Kiedy już uda nam się znaleźć odpowiednią osobę, warto spisać z nią umowę, która będzie zabezpieczeniem zarówno dla klientów, jak i osoby zatrudnionej.

W gonitwie dnia codziennego mamy coraz mniej czasu zarówno dla siebie samych, jak również dla naszych najbliższych. Zatrudnienie pomocy domowej to niewielkie obciążenie dla naszego budżetu, a dzięki niemu zyskamy nie tylko czysty dom,
do którego przyjemnie będzie wracać po ciężkim dniu pracy, ale także dodatkowy czas wolny, który jest przecież bezcenny.

Przeczytaj także