czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

DIY – legowisko dla kota

Z wszystkich zwierzątek domowych to właśnie koty są największymi indywidualistami- lubią chodzić własnymi drogami i ustalać własne zasady. Jak dogodzić naszej kici poza codziennym drapaniem za uchem i jedzonkiem w wyznaczonych porach? Kryjówka! Koty uwielbiają się pchać tam, gdzie jest mało miejsca i gdzie jest bardzo ciepło. Zadbaj więc o to, by zapewnić swojemu futrzastemu przyjacielowi takie miejsce.

Namiot z koszulki

Do tej kryjówki potrzebujesz… wieszaków metalowych, taśmy i starej koszulki. Wieszaki wygnij tak, by tworzyły coś na wzór literki U z zamknięciem u góry- po przewróceniu zamknięcie powinno tworzyć płaską podstawę. Następnie tak powstałe metalowe kształty skrzyżuj ze sobą by tworzyły stelaż namiotu- na środku powinny wyjść skrzyżowane przekątne kwadratu. Teraz na całość naciągnij koszulkę tak, by z jednej strony ulokować otwór na głowę- to właśnie tędy nasz przyjaciel wejdzie do środka. Całość zaszyj pod namiotem. Jeśli Twoja kicia boi się wejść do środka, spróbuj wsypać tam troszkę karmy- zdecydowanie nie rób nic na siłę bo tylko kota zrazisz.

Jeśli zależy Ci na wyglądzie kryjówki, do namiotu możesz doszyć uszy czy wąsy kota- daj się ponieść fantazji. Jeśli chcesz zapewnić zwierzakowi więcej komfortu, do środka możesz rzucić mały kocyk tak, by zakrył druty wieszaków.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *