środa, 17 kwietniaNews That Matters
Shadow

Elementy afrykańskie w salonie

Wielu z nas uwielbia podróże i tym samym chciałoby wprowadzić trochę egzotyki do swojego mieszkania. Pojawia się jednak pytanie jak zrobić to ze smakiem. Dzisiaj powiem Wam jak wprowadzić styl afrykański do swojego salonu. Okazuje się, że małe elementy mogą diametralnie zmienić styl.

Najważniejsze jest by styl afrykański był tylko dodatkiem do aranżacji całego wnętrza, a nie jego bazą. Podstawowymi kolorami w afrykańskim salonie powinny być przeróżne odcienie beżu, szarości, a także elementy koloru czarnego. Ściany warto pomalować na pastelowe kolory i je dopiero przełamać ciemnymi elementami.  Ciekawymi elementami w takim wnętrzu na pewno będą charakterystyczne dla afrykańskich krajów dekoracje. Idealne okazują się figurki afrykańskie, donice, a także ramki ze zdjęciami. Kolor czarny i brązowy nadają wnętrzu bardzo dużą harmonię. Zamiana tradycyjnych lamp, na lapy wykonane z papieru lub w ciekawych wzorach.

Beż w salonie afrykańskim?

 Beż jest świetnym wyborem jeśli chodzi o kolor do salonu, należy do ciepłych barw, a jednocześnie jest to kolor, który nie przytłacza. Jest to bardzo ważne, by w salonie na ściany położyć neutralny kolor, ponieważ każdy z domowników ma czuć się w tym pokoju dobrze. By przełamać monotonną kolorystykę do afrykańskiego salony warto dodać czarne lub ciemnobrązowe meble. Zamiast tradycyjnego dywaniku warto postawić na egzotyczne motywy. Afryka słynie z wielu plantacji kawy dlatego dobrym pomysłem jest pójście w te kolory, czyli brąz, odcień kawy z mlekiem, a także dołożyć do tego zielony. Szczególnie wrażenie zrobi postawienie w niektórych miejscach zielonych roślin. Do okien warto wstawić bambusowe  żaluzje.

Jeśli salon wymaga także wymiany podłogi, warto wtedy zastanowić się nad położeniem marmurowej posadzki. Dzięki temu ciemne elementy będą jeszcze bardziej widocznie. Minusem marmurowej posadzi jest to, że chłodzi, jest to szczególnie nieprzyjemne i niepożądane uczucie zimą, jednak latem może okazać się ona wybawieniem, szczególnie przy bardzo wysokich temperaturach.

Biuro w salonie?

Jeśli salon jest bardzo przestronny to warto się zastanowić czy nie wyznaczyć w nim miejsca na biuro. Warto jednak zadbać o to by meble były wykonane z tego samego materiału co meble w pozostałej części salonu. Nadal warto stawiać na zrównoważony kolorystycznie kontrast. Warto także zainwestować w stołowe lampy o białej podstawie, które dają ciepłe światło.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *