wtorek, 28 majaNews That Matters
Shadow

Jak zrobić Świętego Mikołaja (DIY)

Wykonanie kostiumu Świętego Mikołaja to świetny sposób na wprowadzenie ducha świąt do domu. Niezależnie od tego, czy planujesz wykorzystać kostium na szkolną lub biurową imprezę, czy po prostu dla zabawy, na pewno będzie to strzał w dziesiątkę!

Pierwszym krokiem do stworzenia kostiumu Świętego Mikołaja jest rozpoczęcie od podstaw. Stara czerwona koszula flanelowa lub biała koszula i para czerwonych spodni to świetny fundament dla Twojego kostiumu. Obie te rzeczy możesz znaleźć w większości sklepów z używanymi rzeczami. Jeśli nie masz żadnego z tych elementów, możesz użyć starego czerwonego swetra lub białej koszuli z czerwonym krawatem.

Następnie musisz kupić białą tkaninę, z której zrobisz brodę i wąsy Mikołaja. Możesz ją kupić w większości sklepów z artykułami dla dzieci lub w Internecie. Kiedy już będziesz miał tkaninę, możesz wyciąć kształty brody i wąsów i przyszyć je do koszuli lub sukienki. Jeśli nie wiesz, jak szyć, możesz też użyć kleju do tkanin, aby je przymocować.

Następnie musisz zrobić czapkę Mikołaja. Możesz ją kupić w internecie lub zrobić samodzielnie z czerwonego materiału filcowego. Po prostu wytnij koło, następnie wytnij kawałek białego filcu, sklej oba elementy i zszyj krawędzie. Na koniec dodaj biały pompon na czubku kapelusza. Aby kapelusz wyglądał bardziej autentycznie, możesz też kupić białą bawełnianą tkaninę i owinąć nią kapelusz.

Na koniec musisz zrobić czarny pasek, aby uzupełnić strój. Możesz kupić czarny pasek w większości sklepów lub zrobić go samemu, używając kawałka czarnej tkaniny, klamry i czarnej wstążki. Kiedy pas będzie gotowy, możesz go przymocować do czerwonych spodni lub koszuli.

Teraz, gdy masz już podstawowe elementy stroju Świętego Mikołaja, możesz go uzupełnić o kilka dodatkowych elementów. Para czarnych butów, białe rękawiczki, worek Mikołaja i broda to świetne dodatki, które sprawią, że Twój kostium będzie kompletny.

Wykonanie kostiumu Świętego Mikołaja jest łatwe, zabawne i na pewno będzie hitem! Wystarczy kilka prostych rzeczy, by w krótkim czasie przygotować wspaniały kostium. Zacznij więc już dziś przygotowywać swój kostium Świętego Mikołaja!

Przeczytaj także