czwartek, 13 czerwcaNews That Matters
Shadow

KOLCZYKI DLA KAŻDEJ Z NAS

Każda z nas wie, że biżuteria jest ważnym elementem jej ubioru. Tak naprawdę to ona nadaje styl całości i dobranie odpowiednich kolczyków do kreacji może zupełnie zepsuć naszą stylizację. Myślę, że każda z nas jest też zdania, że jedne kolczyki to stanowczo za mało. Pojawia się jednak pytanie jak posiadać dużą kolekcję kolczyków, bez dużego nakładu finansowego? Okazuje się, że zrobienie samemu kolczyków jest prostą i przyjemną sprawą! Dodatkowo w ten sposób możemy stworzyć piękne kolczyki bez dużego nakładu finansowego. Zaraz dowiecie się w jaki sposób się za to zabrać.

Kilka potrzebnych rzeczy

Niestety biżuterii nie jesteśmy w stanie wykonać z rzeczy, które posiadamy w mieszkaniu, jednak wszystkie potrzebne elementy są łatwo dostępne i na pewno przydają nam się do wielu rzeczy. Na samym początku trzeba zainwestować w bigle, cyrkiel, coś ostrego do zrobienia dziurek. Potrzebna może okazać się także żyłka, drut jubilerski. Warto poszukać nożyczek i swojego ulubionego lakieru do paznokci.

Szukamy inspiracji

Dla fanek muzyki ciekawą opcją może okazać się zrobienie kolczyków z piórka do gry na gitarze. Jest to bardzo charakterystyczny element, który od razu pokazuje Twoje zainteresowania. Takie kolczyki będą świetne nie tylko na imprezę ale także  do noszenia n co dzień. W jaki sposób je zrobić? To proste! Należy znaleźć dwa piórka, które Twoim zdaniem będą do tego idealne. Należy rozgrzać cyrkiel w płomieniu świecy lub zapałki i od razu zrobić nim dziurkę w piórku. Najlepiej w górnej części kostki, wtedy piórko będzie układało się najlepiej na biglu. Następnie w zrobioną przez nas dziurkę wkładamy bigla. Kolczyk gotowy. Drugi wykonujemy w ten sam sposób.

W podobny sposób można zrobić kolczyki z klawiszy. Taki pomysł szczególnie spodoba się pewnie maniaczkom komputerowym. Ważne jest jednak żeby klawisze wyjąć ze starej klawiatury, której już nie używamy. Klawisze warto wybrać tak by do siebie pasowały. Kolczyki robimy analogicznie jak w przypadku kostki do gry na gitarze.

Artystce mogą spodobać się kolczyki zrobione z kredek! Na pewno w domu znajdą się dwie małe już kredki, którymi źle się koloruje. Należy je zatemperować do równej długości i zrobić dziurki na ich końcach. Dziurki można zrobić cyrklem w taki sam sposób jak wcześniej, ale bez podgrzewania. Przez dziurkę należy przełożyć małe kółeczko lub kawałek żyłki, a dopiero później zawiesić kredki na biglach.

Dla kobiet, które wolą bardziej elegancki styl, świetną propozycją jest wykorzystanie mechanizmu spinacza do bielizny i koralików. Należy wyjąć metalowe mechanizmy z dwóch spinaczy do bielizny i nałożyć na nie koraliki. Taki twór zawieszamy na biglach..

Guziki! Jeśli mamy pod  ręką dwa duże i kolorowe guziki to mogą stać się one świetną bazą do stworzenia ciekawych kolczyków. W tym przypadku ważne jest by kawałek żyłki przewlec przez dziurkę guzika i oczko bigla. Kolejnym krokiem jest związaniem żyłek ze sobą. Jest to bez wątpienia najprostszy sposób na stworzenie ciekawych kolczyków.

Lego dobre nie tylko do układania!   Jeśli jesteś mamą to Twoja pociecha na pewno ma klocki lego. Jeśli nie masz jeszcze dziecka, to na pewno w Twoim otoczeniu jest maluch, który uwielbia te klocki i na pewno podaruje Ci dwa takie same. W klockach należy zrobić dziurki rozgrzanym cyrklem. Można przełożyć tam kółko i następnie włożyć dopiero bigla. Jeśli jednak nie posiadasz kółeczek, wtedy możesz od razu włożyć bigiel do dziurki.

Moja ostatnia propozycja to kolczyki z suszonej pomarańczy! Ich wykonanie jest bardzo proste. Najpierw należy wysuszyć dwa podobnej wielkości plastry pomarańczy. Następnie wystarczy pomarańczę przebić biglem tuż przy skórce. Te kolczyki są idealną propozycją na okres zimowy, jednak można je nosić przez cały rok. Ich wadą jest to, że są nietrwałe, jednak bardzo pachnące i proste do zrobienia

Chęci

Jak widzicie zrobienie kolczyków w domu jest bardzo proste, wystarczy trochę chęci. Każda taka para jest bardzo oryginalna. Takie kolczyki można dopasować do naszych zainteresowań oraz osobowości. Każda z nas jest inna i zasługuje na zupełnie inny styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *