wtorek, 28 majaNews That Matters
Shadow

Kolory do małej kuchni

Dzisiaj większość z nas mieszka w blokach, gdzie pokoje i wszystkie pomieszczenia, w gruncie rzeczy nie są zbyt duże i często trzeba się bardzo natrudzić by znaleźć ciekawe sposoby na to jak upchnąć wszystkie potrzebne nam sprzęty w mieszkaniu. Często zdarza się, że pomieszczenia są wyjątkowo wąskie i bardzo trudne jest zmieścić w nich standardowe meble. Do tego okna najczęściej nie są zbyt duże i wpada przez nie mało światła. Jak urządzić takie miejsce by było przyjazne i wydawało się przestronne? Podstawą jest zastosowanie kilku trików aranżacyjnych. Dzisiaj jednak weźmiemy pod lupę kolory do kuchni, by była ona dla nas przyjemnym miejscem, gdzie można odpocząć i przygotować dobry posiłek.  Dzisiaj spróbuję opisać kilka najlepszych połączeń kolorystycznych i pokazać Wam  ich zalety.

Biała kuchnia

Biały to tradycyjny kolor, który często stosuje się z małych pomieszczeniach. Biel oraz wszelkiego rodzaju jasne kolory o ciepłej barwie optycznie powiększają wnętrze. W małych pomieszczeniach miel sprawdzi się nie tylko na ścianach, ale to bardzo dobry kolor jeśli chodzi o  meble. Kuchenne szafki o białym kolorze mogą być wykonane z różnego materiału. Zarówno połysk jak i mat dają możliwość by uzyskać estetyczny wygląd. Meble w błysku dają wrażenie większej przestrzeni, bo odbijają światło. Z kolei ma pozwala na znacznie lepsze utrzymanie czystości, ponieważ nie widać na nich śladów dłoni.

Tradycyjne drewno

Do małych wnętrz jak najbardziej nadają się elementy wykonane z drewna. Naturalne odcienie drewna to świetny wybór, tym bardziej właśnie, że drewno zmienia swój kolor wraz z upływem lat ściemnieje. Oprócz tradycyjnego drewna, bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie innych materiałów, ale o kolorze drewna.

Czerwone akcenty

Chociaż czerwony kolor nie należy do delikatnych, okazuje się, że w kuchni sprawdzi się idealnie. Jest to idealny kolor dla niejadków, ponieważ wzmaga apetyt. Niestety jednak osoby, które wciąż zmagają się ze swoją wagą powinny z tego koloru zrezygnować. Czerwony kolor nadaje się przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Czerwona kuchni sprawdzi się idealnie w przypadku otwartych przestrzeni. Czerwony kolor najlepiej jest zastosować na meblach.

Zielony kolor

Zgniłozielony kolor także jest świetnym pomysłem na zastosowanie go w kuchni. Dla osób, które nie lubią tego koloru, świetnym zamiennikiem może być kolor niebieski, granatowy czy jasnofioletowy. Zabudowa kuchni powinna być w wyraźnym kolorze, za to należy pamiętać by zrównoważyć ją z jasną ścianą. Warto jednak pamiętać o tym, że wieczorami szafki nabierają głębi i rzucają cień. Z tego powodu należy też dodać oświetlenie w czystym kolorze bieli.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *