czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Łóżko dla pupila.

Miłośnicy i właściciele piesków wiedzą, że trudno o dobrej jakości legowiska dla pupili. Choć w sklepach wybór jest ogromny, to często nie spełniają naszych wymagań. Warto więc, zrobić coś samemu dla swojego przyjaciela i wówczas będziemy mieć pewność, że naszemu pieskowi jest przyjemnie i wygodnie.

Proponujemy wykonanie dla pieska legowiska z palet, które są łatwe do pozyskania i tanie. Wystarczy do tego jedna paleta, trzy listewki, kawałek miękkiego materaca i kolorowa farba.
Mierzymy boki naszej palety i przycinamy odpowiedniej długości listewki. Pokrywamy naszą konstrukcję farbą i pozostawiamy do wyschnięcia.
W środek kładziemy materacyk, ulubione zabawki naszego pupila i mamy gotowe legowisko.

Ciekawe legowisko można również wykonać ze starej, drewnianej beczki. Wystarczy ją obciąć od góry na pożądaną wysokość, wyciąć z jednej strony otwór i wszystko cięcia dokładnie wyszlifować. Tak samo jak w poprzedniej wersji, do środka władamy wygodny materacyk i legowisko dla psa mamy gotowe.

Oprócz legowiska nasz piesek potrzebuje również swojej miski na pokarm i na wodę. Zazwyczaj stawiamy je gdzie popadnie i w ten sposób pies nie ma wygodnego miejsca na posiłek. Warto wykonać skrzynię, która będzie schowkiem na pokarm a także pomieści miseczki do jedzenia. Tutaj będziemy potrzebować skrzyni drewnianej, może być gotowa lub możemy ją wykonać od podstaw samodzielnie. Do tego drewnianą pokrywę, która będzie otwierana na zawiasach. W pokrywie wycinamy dwa otwory na miski i tym sposobem uzyskujemy wspaniały mebel o kilku funkcjach. Pamiętajmy o tym, żeby otwory nie były zbyt szerokie, tak aby miski nie wpadły nam do środka.

Do wykonania skrzyni na pokarm, można również wykorzystać starą szafkę z szufladami. Wówczas wystarczy wyciąć w jej górnej części dwa otwory na miski i mamy gotowy mebel dla pieska. Można oczywiście szafkę przemalować na pasujący do pomieszczenia kolor i wówczas uzyskamy całkowicie nowy mebel.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *