wtorek, 28 majaNews That Matters
Shadow

Miska z papieru – idealny sposób na spędzenie czasu z dziećmi

277517-P5OR0R-896

Własnoręcznie wykonane ozdoby to świetny pomysł. Szczególnie wtedy, gdy w naszym domu są małe dzieci. Okazuje się, że większość z nich bardzo chętnie pomaga przy robótkach ręcznych. Dlatego warto to dobrze wykorzystać i spędzić z malcem ciekawie czas. Dzisiaj mam propozycję jak zrobić nietypową ozdobę wielkanocną (chociaż nadaje się także na inne okazje. Słyszałyście kiedyś o misce z papieru? Właśnie niedawno znalazłam sposób jak taką miskę wykonać w domu.  Efekt końcowy wymaga jednak trochę czasu, bo miska może schnąć nawet kilka dni. Należy na to przygotować dziecko, ponieważ maluchy najczęściej efekt końcowy chcą zobaczyć od razu.

Potrzebne elementy

Do zrobienia takiej miski potrzebujemy tylko kilka najpotrzebniejszych rzeczy, które i tak znajdują się w naszym domu. Potrzebny będzie blender, 102 kartki kolorowego papieru lub barwnik. Dzięki temu nadamy misce odpowiedni kolor. Do tego potrzebnych jest kilka kartek z gazety, brystol. Przyda się także odrobina oleju i ręcznik papierowy. Potrzebna będzie także ciepła woda, około 0.5 litra i durszlak lub sitko. Gazety można zastąpić innym papierowym materiałem. Świetnie sprawdzą się także kolorowe torebki po zakupach czy stare prace plastyczne. Ważne by były kolorowe.

Papierowe materiały, które chcemy użyć należy podrzeć na bardzo małe kawałeczki i włożyć je do dużej miski albo garnka. Do tego dolewamy ciepłej wody. Warto chwilę zaczekać żeby papier nasiąknął dobrze wodą. Teraz należy całą masę zblendować na jednolitą masę. Jeśli zależy nam na uzyskaniu mocniejszego koloru to warto dodać w tym momencie barwnika. Kolor naszej miseczki dzięki temu będzie bardzo intensywny i wyraźny.

Jeśli chcemy by nasza miseczka miała jeszcze dodatkowe wzorki to należy wyciąć je z brystolu. Mogą być to kwiatki lub świątecznie jajka. Wtedy miseczka będzie idealnie nadawała się na wielkanocny stół. Należy je przykleić na durszlaku poprzez lekkie pomoczenie ich w wodzie, tak by wzorek utrzymał się na ściance sitka. Dopiero w tym momencie wykładamy papierową masę i odciskamy nadmiar wody łyżką. Bardzo ważne jest by masę rozłożyć równomiernie na sitku. Jeśli mamy ochotę to środek także możemy przyozdobić odpowiednimi wzorkami.

Miseczka gotowa! Teraz trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać aż wyschnie. Niestety może to trwać około 2 lub 3 dni. Jeśli damy ją bliżej grzejnika to wyschnie znacznie szybciej. Dobrym sposobem na szybkie wysuszenie może okazać się podsuszenie całości suszarką do włosów.

Taka miseczka sprawdzi się idealnie do położenia na wielkanocnym stole, ale także na co dzień. Należy pamiętać jednak o tym, ze można w niej przechowywać jedynie suche rzeczy. Sprawdzi się idealnie jako pojemnik na cukierki i inne słodkości w papierku!

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *