wtorek, 28 majaNews That Matters
Shadow

Najlepsze kolory do salonu

Często wybranie odpowiedniego koloru do salonu okazuje się być najtrudniejszą decyzją podczas urządzania domu. Dzisiaj spróbuję Wam przybliżyć tematykę związaną z kolorami ścian w salonie. Salon to jeden z najważniejszych pomieszczeń w domu i ważne jest by panowała tam harmonia oraz spokój.  Podstawą jest jednak, by wybrać kolor, który zwyczajnie lubimy i czujemy, że jest dla nas. Czasem też można wybrać kolor wbre wnętrzarskim zasadom.

Jakie kolory będą odpowiednie?

Salon to miejsce, gdzie przebywa każdy z domowników, dlatego też bardzo ważne jest by wybrać naturalny kolor, który nie będzie dla nikogo męczący i każdy będzie czuł się tam dobrze. Nawet zdaniem specjalistów w tym miejscu z kolorem nie należy za bardzo eksperymentować i należy dobrać go do upodobań domowników oraz ich charakteru

Stonowane barwy

Poczucie bezpieczeństwa oraz harmonię najczęściej dają nam ściany w kolorze monochromatycznym. Jednolity kolor można jednak przełamać ciekawymi dodatkami w odcieniach stonowanych ścian. To połączenie jest jednak idealne dla osób, które nie lubią za bardzo eksperymentować.  Stonowane kolory powinny jednak dotykać konkretnych odcieni. Najlepszym pomysłem są kolory natury takie jak beże, ecru czy delikatne odcienie żółtego. Także jasne róże czy rozbielone szarości mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Okazuje się, że właśnie te kolory bardzo pozytywnie wpływają na nasz nastrój i pozwalają złapać trochę spokoju i wypoczynku.

Ciepłe kolory

Ciepłe kolory dają wrażenie przytulnego wnętrza. Do ciepłych barw zaliczamy nie tylko żółty czy pomarańczowy kolor, ale także brąz i złoto.  Co więcej niektóre odcienie zielonego i granatu także mogą być ciepłe. Jeśli sami mamy problem z określeniem barwy, warto zapytać specjalistę, które kolory należą do ciepłych barw.

W ostatnich czasach stawia się także na łączenie barw stonowanych z bardziej zdecydowanymi kolorami. W salonie w grę wchodzi pomalowanie 3 ścian na jasny kolor, a tylko jednej na kolor bardziej zdecydowany. Wyróżniająca się ściana bez wątpienia staje się wtedy ozdobą pokoju, dlatego też można zastanowić się nad tym, czy nie wypróbować na niej modnych wzorów.

A kominek?

Dzisiaj kominki to bardzo modny element salonu. Najnowsze trendy pokazują, że kominek powinien mieć dokładnie ten sam kolor obudowy co są ściany w danym pomieszczeniu. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem do salony błękitu, przeróżnych odcieni szarości czy nawet kości słoniowej, granatu oraz czerwieni.

Najważniejszą zasadą podczas wyboru odpowiedniego koloru powinna być zasada, że jasne kolory ścian zapewniają wrażenie przestronności, z kolei ciemne i intensywne kolory optycznie zmniejszają wnętrze. Wyraźne kolory należy także stosować do dużych i dobrze oświetlonych wnętrz.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *