czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Organizery ze słoików

Zarówno w dużym jak i w małym mieszkaniu potrzebujemy mnóstwo miejsca na różne przedmioty. Szczególnie istotne jest to w kuchni i w łazience, gdzie przedmiotów jest sporo, są małe a robią nam wielki nieporządek. W rezultacie rzucamy je byle gdzie i potem nie możemy ich odnaleźć. Warto, więc pomyśleć o uporządkowaniu swojej przestrzeni, tak, aby przyjemniej nam się mieszkało.

Zastanówmy się, zatem nad tym, jak tanio i sprytnie zorganizować swoją przestrzeń, aby wszystkie potrzebne nam akcesoria miały swoje miejsce? Zróbmy organizery ze słoików!

Organizery do kuchni.
Do ich wykonania potrzebujemy kilku słoików z nakrętkami, deseczki, kilkunastu wkrętów do drewna i ozdób do słoików(wstążki, naklejki, farby itp.).
Najpierw ozdabiamy nasze słoiczki: malujemy, naklejamy napisy, przywiązujemy wstążki itp. Teraz czas na przykręcenie naszej deseczki do spodu szafki kuchennej. To będzie nasza podstawa dla słoików. Musimy ją przykręcić solidnie, tak, aby cała konstrukcja dobrze się trzymała. Teraz do deseczki, w równych odstępach przykręcamy pokrywki i najlepiej każdą z nich zamocować na trzech wkrętach. To pokrywki będą utrzymywać nasze słoiczki, dlatego istotne jest, aby były zamontowane solidnie. Ostatni etap polega na napełnieniu naszych słoiczków akcesoriami kuchennymi, przyprawami lub czym tam dysponujemy. Wkręcamy słoik w zakrętkę i gotowe. Pamiętajmy o dokładnym dokręceniu słoiczka.

Organizery do łazienki.
Do ich wykonania potrzebujemy kilku słoiczków bez nakrętek, kilka metalowych opasek ściągających, wkręty, śrubokręt i wiertarkę.
Najpierw zaznaczamy miejsca, gdzie chcemy zawiesić słoiki. Wywiercamy otwory w ścianie i w opaskach. Nasze słoiczki dekorujemy wedle uznania, zakręcamy na nich opaski i przykręcamy do ściany. Wkładamy do nich szczoteczki do zębów, pasty, szczotki i co tam jeszcze mamy do uporządkowania.

Tak tanim kosztem i małym nakładem pracy można wykonać ciekawe, sprytne i pomysłowe pojemniczki, które pozwolą nam zachować porządek zarówno w kuchni jak i w łazience.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *