wtorek, 28 majaNews That Matters
Shadow

Podręczne stoliki do salonu, sypialni czy łazienki.

Urządzając swoje mieszkanie czy dom, skupiamy się głównie na jego wizualnym wyglądzie. Ma być na biało lub kolorowo, z meblami w połysku lub z nowoczesnymi lampami. Pragniemy, aby nasze wnętrza wyglądały tak, jak na obrazku w katalogu. Często nie zastanawiamy się czy dane wnętrze będzie pasować do nas samych i do naszego trybu życia. Dopiero gdy w nim zamieszkamy, to okazuje się, że wiele jeszcze trzeba zmienić, aby po prostu żyło nam się wygodniej.

W każdym domu potrzebne są małe stoliki lub szafki, na które odłożymy filiżankę kawy, książkę czy pilot od telewizora. Mogą to być klasyczne stoliki lub też takie, które będą miały sporo sprytnych schowków na różne akcesoria.
Na początek zaproponujemy fajne schowki do salonu, które przydadzą się przy każdej sofie czy fotelu.

Podręczny stolik do sofy: potrzebujemy do jego wykonania tylko kilku listewek i ładnej deseczki, która będzie blatem naszego stoliczka. Listewki zbijamy tak, aby nasza konstrukcja miała kształt kwadratowej litery c. Musimy też pamiętać o tym, żeby jej wysokość pasowała do boku naszego mebla, gdyż będzie się na nim opierać. Listewki malujemy, przybijamy naszą podstawkę i możemy się cieszyć z fajnego stolika.

Taki stolik można nieco urozmaicić i z boku przytwierdzić jeszcze półeczkę- schowek na gazety czy pilota. Wystarczy tutaj tylko jeszcze jedna dodatkowa deseczka, taka sama jak na jego blat i przykręcenie jej z boku.

Podręczne półeczki potrzebne są także w łazience i ich wykonanie jest jeszcze prostsze niż tych do salonu. Wystarczy tylko długa deska o szerokości naszej wanny, kilka krótszych wsporników, bejca lub farba do pomalowania naszej półeczki. Dokładnie mierzymy wewnętrzną szerokość naszej wanny. Na długiej deseczce odmierzamy z każdej strony miejsca, w których zamontujemy nasze wsporniki. Będą one zabezpieczały, aby nasz półka nie wpadła do wanny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *