czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Pomysłowe szafki na buty.

Bez względu na to, czy mieszkasz w dużym domu, czy też w małym mieszkaniu to potrzebujesz pojemnej szafki na buty. Jest to mebel niezbędny i każdy z nas ma choć jedną taką szafeczkę.

Zazwyczaj przy projektowaniu swojego wnętrza planujemy zakup jednej szafki na buty, potem dokupujemy drugą, nawet trzecią a wciąż obuwie leży wszędzie po kątach. Dzieje się tak z prostej przyczyny, gdyż każdy domownik potrzebuje choć 3-4 par butów w jednym sezonie. Gdy pomnożymy to przez ilość osób w domu, to liczba wychodzi naprawdę imponująca. Gdzie zatem pomieścić wszystkie buty, tak aby nie zagracały nam całego przedpokoju?

Polecamy sprytne schowki na buty.

Szafka z półeczkami. Jej wykonanie jest bardzo proste, gdyż potrzebujemy tylko jednej, podłużnej deski, którą przytwierdzimy do ściany i będzie ona filarem naszej półki. W tej płycie musimy wykonać piłą rowki, na których umieścimy nasze półki na buty. W ten sposób możemy co jakiś czas zmieniać ich rozstaw i nieco modyfikować naszą półkę.

Taka półka jest wąska i zajmuje mało miejsca w przedpokoju. Zmieści się jednak na niej sporo par obuwia, gdyż sięga od samej podłogi po sufit. Możemy ją przytwierdzić w rogu przedpokoju, możemy również umieścić ją w środku szafy.

https://pl.pinterest.com/pin/372180356695468129/”>

Okrągła konstrukcja. Do jej wykonania potrzebujemy plastikowych rur lub puszek. Oczywiście ich wymiary powinny być dość spore, tak aby w każdym otworze zmieściła się para butów. Idealnie sprawdzą się więc plastikowe rury, które stosuje się do kanalizacji. Wystarczy je przyciąć na odpowiedni rozmiar i pomalować wedle uznania. Teraz przychodzi czas na obmyślenie kształtu naszej konstrukcji i na budowę. Rozpoczynamy od samego dołu i posuwamy się stopniowo do góry, przyklejając każdy kolejny element do drugiego. Jeżeli wybierzemy rury, to oczywiście stosujemy klej do plastiku, a jeżeli puszki to klej do metalu lub też możemy je po prostu skręcić ze sobą wkrętami.

https://pl.pinterest.com/pin/431641945506717049/”>

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *