środa, 24 lipcaNews That Matters
Shadow

Czy meble muszą być tendencyjne i nudne?

W dzisiejszym artykule puścimy nieco wodzę fantazji i zastanowimy się nad tym, czy wystrój wnętrza, a w szczególności elementy takie jak kanapy, meblościanki, regały oraz inne produkty użytkowe muszą być nudne. W większość wnętrz znajdziemy bardzo podobne zestawy mebli, które nie wyróżniają się niczym szczególnym, tworząc klasyczne wnętrze zwyczajnego domostwa. My jednak postaramy się wybierać wśród zestawów mebli, które posiadają charakterystyczny sznyt, ale mimo to nie zahaczają o awangardę.

Jak oryginalnie urządzić wnętrze?

Nikt nie powiedział, że wnętrza urządzone w klasycznym stylu muszą być nudne. Już samo wybieranie ciekawych zestawień kolorystycznych może znacznie ożywić salon, sypialnie, a nawet kuchnie, czy łazienkę. To będzie pierwszy punkt tego artykułu. Dobierając barwy np. na zasadzie kontrastu czy łączyć kolory, które do siebie pasują, jednak są z zupełnie innej bajki, można utrzymać bardzo ciekawy efekt. Drugi sposób to zestawy mebli w bardzo designerskim stylu. Tutaj należy jednak wykazać się bardzo dużym wyczuciem lub nawet skorzystać z pomocy doświadczonego dekoratora wnętrz. Złe dopasowanie zestawów mebli względem reszty wystroju, a nawet specyfiki wnętrz może poskutkować bardzo nietrafioną lub nawet kiczowatą stylizacją.

Czego unikać?

Podstawowy i niewybaczalny wręcz błąd to łączenie epok. Oryginalne https://meble-bik.pl/pol_m_meble_zestawy-mebli-do-salonu-170.html zestawy mebli kojarzą nam się z bardzo designerskim i nowoczesnym stylem. Jednak wkomponowywanie je we wnętrza z okresu sprzed kilkunastu lat, czyli tzw. mieszkania po babci, będzie wielkim błędem, gdyż nawet najbardziej oryginalne przedmioty osadzone w złym kontekście tracą na wartości. Podobnie będzie w przypadku znajdującym się po drugiej stronie kontinuum. Nikt przecież nie powiedział, że zestawy mebli oryginalnych to tylko te nowoczesne modele. Charakterystyczne mogą być również elementy utrzymane w stylu barkowym, średniowiecznym itd. Obecnie bardzo modne są powroty do epok wcześniejszych, dlatego zastosowanie masywnej skórzanej kanapy czy stołu ze zdobionymi podporami z pewnością może być ciekawym posunięciem. W tym przypadku również należy uważać na wspomniany wcześniej element, a mianowicie nie wrzucać na siłę tego typu zestawów mebli do wnętrz w nowoczesnym budownictwie, które to przygotowane są raczej pod wystrój z czasów obecnych.

W sklepach znajdziemy bardzo wiele zestawów mebli, które można uznać za oryginalne, aczkolwiek nikt nie powiedział, że wałkowana tutaj „oryginalność” jest usadowiona w jakichś ramach. Wiele zależy tutaj od podejście kupującego, a może bardziej od jego kreatywności. Wybierając meble należy mieć przede wszystkim z tyłu głowy plan na ich rozlokowanie oraz osadzenie w kontekście.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże wam w podjęciu kilku decyzji, które w szerszej perspektywie okażą się trafione.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *