środa, 24 lipcaNews That Matters
Shadow

Czym kierują się Polacy przy wyborze sprzętów AGD? Sprawdź

Czy pralki, które posiadają Polacy w swoich domach pamiętają jeszcze ich dzieciństwo? A może właśnie wróciliście z zakupów z najnowocześniejszą suszarką automatyczną, z myślą o usprawnieniu domowych obowiązków? Marka Beko przyjrzała się sprawie wyboru urządzeń AGD bliżej i zapytała Polaków w ogólnopolskim badaniu, jak często wymieniają swoje sprzęty oraz czym kierują się podczas zakupów.

13_sprzet

Po pierwsze… oszczędzanie!

Wielkie Badanie Beko pokazuje, że aż 78% Polaków wymienia sprzęt AGD wtedy, gdy się popsuje. Natomiast 18% respondentów kupuje nowy sprzęt z powodu remontu lub zakupu mieszkania. Jedynie 3% badanych wymienia sprzęt AGD ze względu na nowe technologie.

Czym najczęściej kierujemy się podczas wyboru urządzeń? Ankietowani odpowiedzieli, że w pierwszej kolejności sugerują się energooszczędnością, a następnie ceną oraz technologią. Warto zatem pożegnać się ze starymi sprzętami odziedziczonymi w spadku i przyjrzeć się bliżej temu, czym wyróżniają się nowoczesne sprzęty Beko.

Jak oszczędzać wielowymiarowo?

Zastanówmy się, jak dużo wody zużywamy podczas ręcznego zmywania, a ile moglibyśmy zaoszczędzić używając zmywarki. Przy zmywaniu ręcznym zużywamy nawet do 49 litrów wody, podczas gdy zmywarka zużywa ich około 6-9, w zależności od wielkości. Nie tylko dbamy o środowisko i własną kieszeń, ale także oszczędzamy mnóstwo czasu – nie musimy poświęcać go na szorowanie sterty brudnych naczyń. Dodatkową korzyścią jest to, że urządzenie myje naczynia w temperaturze nawet 70 stopni C, więc wszystkie zarazki zostają usunięte. Gwarancją wysokiej wydajności energetycznej w zmywarkach Beko jest klasa A+++, dzięki której zużywane jest możliwie najmniej energii. Jest to kolejny sposób na to, by nie tylko oszczędza pieniądze, ale także przyczynia się do ochrony środowiska.

Technologia ma znaczenie

Czym wyróżniają się nowoczesne sprzęty na tle tych starszych? Są to przede wszystkim funkcje i technologie, które pozwalają nam na łatwiejsze i bardziej oszczędne życie w domu. Przykładowo, technologia InnovaChef w piekarnikach Beko daje możliwość korzystania z aż do 82 automatycznych programów pieczenia – wystarczy umieścić potrawę w piekarniku i wybrać z menu odpowiedni program. Urządzenie samo wybierze właściwe parametry pieczenia. Beko wyciąga także pomocną dłoń do rodziców mniejszych i większych dzieci, wyposażając swoje sprzęty AGD w systemy zabezpieczające. W płytach indukcyjnych jest to elektroniczna blokada dostępu dzieci, która uniemożliwia przypadkowe uruchomienie urządzenia.

Z kolei silnik inwerterowy ProSmart w pralkach i suszarkach Beko gwarantuje skuteczną i cichą pracę urządzenia. Urządzenie pozwala dostosować pracę do efektów, które chcemy osiągnąć w danym momencie – dla oszczędności czasu możemy użyć szybkich i intensywnych programów, a dla skuteczności i oszczędności energii wybierzmy programy delikatne.

Warto przyjrzeć się temu, co oferują nowoczesne urządzenia AGD i zastanowić się, jakie technologie i funkcje przydałyby nam się najbardziej i ułatwiły nasze codzienne życie. Zmiana sprzętu na nowy przyczyni się na pewno do oszczędności czasu i pieniędzy. Jest to także estetyczna zmiana w domowych pomieszczeniach – urządzenia Beko mają nowoczesny design, który pasuje do każdej stylowej kuchni czy łazienki.

Jak dobrze Polacy znają swoje sprzęty AGD? Jak długo zajmują im obowiązki domowe? Znajdź odpowiedzi na te i inne pytania na stronie z wynikami Wielkiego Badania Beko smart.beko.pl/artykuly/

13_sprzet2

Oszczędzaj cenny czas, poznaj domowe triki Beko! Wejdź na http://smart.beko.pl/smart-video/ i zobacz video porady.

Wyniki podane w artykule opracowane są na podstawie badania opinii przeprowadzonego na stronie internetowej marki Beko www.smart.beko.pl – Wielkie Badanie Beko, 2017 r.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *