poniedziałek, 22 lipcaNews That Matters
Shadow

Dlaczego warto zacząć przygodę z naturalnymi kosmetykami od peelingu?

Kosmetyki naturalne z dnia na dzień zyskują coraz większe grono odbiorców. Rosną w popularność, a ich samodzielne przygotowanie wiąże się z zabawą, jak i ciekawą odmianą. Często przygotowanie kosmetyków w domu pochlania do tego stopnia, iż podejmujemy próby tworzenia nowych przepisów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wiele produktów można przygotować samodzielnie używając tego, co posiadamy w domu.

Najczęściej tworzone zostają w domowym zaciszu maseczki do twarzy oraz do włosów. Wkładając niewielki koszt i mały wysiłek, można stworzyć coś zdrowego, ponieważ mamy pewność co wkładamy do danego kosmetyku.

Tworząc kosmetyki najlepiej mieć w posiadaniu blender i naczynia. Wystarczy to w zupełności do tego, żeby rozpocząć swoją przygodę. Kosmetyki tego typu mają zaletę taką, iż nawet jeśli nie zadziałają, to nie wyrządzą żadnej krzywdy. Chyba że ktoś jest uczulony na jakiś składnik, wtedy może pojawić się wysypka. To ryzyko występuje też w sklepie, ponieważ tutaj tak naprawdę nie wiemy jakie składniki znajdują się w balsamie albo w kremie. Ryzykujemy tym, że możemy stracić trochę pieniędzy, gdyż nigdy nie użyjemy danego produktu.

Jakie kosmetyki warto przygotować sobie w domu?

– Peeling – jego główną zaletą jest to, iż można regulować sobie jego grubość oraz ostrość ziaren wedle własnego upodobania. Nie istnieje tutaj ryzyko, iż okaże się on zbyt ostry dla skóry po pierwszym użyciu i trzeba z niego zrezygnować. Wa takim wypadku sami sobie dyktujemy warunki.

Do stworzenia idealnego peelingu można użyć płatków owsianych, cukru, fusów od kawy czy ziaren kawy. Aby uzyskać gładką i idealnie rozprowadzającą się konsystencję, to można użyć również oleju roslinnego, śmietany, miodu albo mleka. Uzykana substancja powinna być w postaci pasty, ponieważ nie może być zbyt rzadka.

Jeżeli posiadamy skórę trądzikową oraz problematyczną, to nie powinno stosować się bardzo ostrych peelingów. Zetrą one w zbyt dużym stopniu naskórek. Podobnie jest w przypadku cery naczynkowej, ponieważ nie można podrażniać takiej cery i wywoływać niepotrzebnych przebarwień.

Peeling, który został przygotowany przez nas, z całą pewnością okaże się zdrowszy niż ten kupiony w sklepie. Możemy stosować różne kombinacje i dlatego tworzymy tak naprawdę coś pod naszą cerę.

– Kosmetyki do pielęgnowania twarzy – pole do popisu jest tak właściwie strasznie szerokie. Bez problemu moża przygotować maseczki na bazie jogurtu albo używać naturalnych glinek, które są dostępne w sklepach z ekologicznymi produktami. Domowe kosmetyki na bazie dyni robią coraz większą furorę wśród osób, które lubią eko życie. Do zrobienia maseczek do twarzy lepiej jest

wykorzystać ubite białko oraz cytrynę, ponieważ mają właściwości ściągające. W internecie można znaleźć wiele różnorodnych przepisów na maseczki i warto potraktować je jako bazę. Należy poświęcić chwilę na to, żeby znaleźć odpowiednie składniki i starać się je ze sobą umiejętnie łączyć. Kremy można utworzyć pod swój typ cery i bardzo popularne stają się toniki do twarzy, choćby te na bazie aloesu, rumianku czy ogórka.

Trzeba pamiętać o tym, iż trwałość kosmetyku, który zrobi się samodzielnie będzie niższa niż kosmetyki, które są dostępne w drogeriach. Z tego właśnie powodu produkty te lepiej przygotować w mniejszych ilościach, ponieważ należy je zużyć maksymalnie w ciągu kilku tygodni. Jeśli pragniemy wykorzystać składnik, z którym do tej pory nie mieliśmy do czynienia, to musimy wykonać próbę uczuleniową. Trwa to chwilę, a nie wymaga zbyt dużego zachodu. Uchroni nas to za to przez ewentualną reakcją uczuleniową.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *