środa, 24 lipcaNews That Matters
Shadow

Fasolki, żaby, kremowe piwo – Harry Potter w wersji jadalnej

Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta, czekoladowe żaby z kartami kolekcjonerskimi, Musy-Świstusy, kremowe piwo… Harry Potter to postać, która zachwyciła czytelników i widzów na całym świecie. Seria książek, a następnie filmów, to świetny sposób na spędzenie czasu w czarodziejskim świecie. Wymienione przysmaki to tylko niektóre, choć prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalne wyroby spożywcze, którymi raczyła bohaterów J.K. Rowling. Nie każdy wie, że na polskim rynku dostępne są prawdziwe, jadalne odpowiedniki słodyczy i napojów znanych z przygód Harry’ego Pottera.

Słodka gratka dla fanów

Zakup słodyczy inspirowanych serią książek i filmów o młodym czarodzieju może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli poszukiwany jest prezent dla dziecka. Trzeba przyznać, że miłośników nie brakuje również wśród dorosłych – zwłaszcza tych, którzy mieli po kilka lub kilkanaście lat podczas premier tych bestsellerowych książek. Nie będzie w tym nic złego, jeśli ktoś, kto sam dzisiaj jest rodzicem, sięgnie po opakowanie interesujących fasolek o różnych smakach lub czekoladową żabę. To może być niezwykłe przeniesienie się do czasów, kiedy czytanie spędzało sen z powiek.

Współczesne dzieciaki będą tym bardziej zachwycone, jeśli będą mogły skosztować takich przysmaków. Fasolki, żaby, a nawet kremowe piwo z „Harry’ego Pottera”, można dziś zamówić w Internecie. Te kolekcjonerskie wręcz produkty są sygnowane pięknymi napisami i grafikami, które nieodzownie kojarzą się z uczniami i okolicami Hogwartu. Choć są piękne wykonane – mogą być bezpiecznie konsumowane. Dotyczy to rozmaitych słodyczy, a wyjątkiem nie jest tutaj kremowe piwo. Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona Granger i inne osoby uczące się w Hogwarcie były oczywiście niepełnoletnie. Napoje sprzedawane im w Hogsmeade nie mogły więc zawierać alkoholu. Choć niektórzy mawiali, że zawiera ono odrobinę tego wyskokowego składnika, to jednak piwo z „Harry’ego Pottera” można nabyć w wersji zupełnie bezalkoholowej. Dzięki temu nawet dzieci będą mogły go spróbować, czując się jak goście kultowego klubu „Pod Trzema Miotłami”.

Klimatyczna impreza dla dzieci

Czarodziejskie gadżety pozwalają urządzić wspaniałą imprezę urodzinową lub integracyjną dla najmłodszych. Można tutaj z powodzeniem zachęcić uczestników do przygotowania kostiumów, a na stół podać odpowiednie przekąski. Kreatywni rodzice mogą pokusić się o przygotowanie takich pyszności jak bułeczki dyniowe z cynamonem lub domowe ciasteczka miętowe pani Weasley. Prawdziwą furorę zrobią czekoladowe żaby, różdżki i złote znicze, a do popicia doskonałe będzie kremowe, bezalkoholowe piwo. Harry Potter nie powstydziłby się takiej zabawy!

Przeczytaj także