wtorek, 28 majaNews That Matters
Shadow

Gry edukacyjne sposobem na naukę i świetną zabawę

Nie wiesz jak odciągnąć swoje dziecko od bezsensownych gier komputerowych, które nie rozwijają jego intelektu i wyobraźni? Gry komputerowe nie są czymś złym, jeśli po za zabawą – dziecko czepie z nich naukę. Warto zatem poszukać mu takich gier edukacyjnych, które przede wszystkim pomogą mu rozwijać logiczne myślenie i pobudzą wyobraźnię. Gdzie szukać takich gier?
Jednym z najlepszych sposobów na prawidłowe rozwijanie naszego dziecka to gry logiczne i edukacyjne. Gry edukacyjne czy różnego rodzaju programy, zręcznościowe lub przygodowe mogą rozwijać wyobraźnię dziecka, poszerzając jego zdolności poznawcze i intelektualne.
W internecie obecnych jest kilka platform, które stawiają na edukację i rozwój intelektualny dziecka. Ważnym jest, aby proponować dziecku wszelkiego rodzaju quizy i łamigłówki dostosowane do jego wieku i poziomu. Taka zabawa jest nie tylko formą zdobywania nowej wiedzy, ale także świetnym pomysłem na powtórzenie materiału ze szkoły! Jedną z platform, która kładzie nacisk na prawidłowy rozwój umysłowy naszych pociech jest http://www.squla.pl. Mamy tu podział na kilka kategorii i program, obejmujący niemal 40 000 zadań w postaci quizów, misji i gier o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki temu dziecko znacznie szybciej i przyjemniej przyswoi wiedzę z języków obcych, matematyki czy historii. Każde z zadań wykonać można kilkakrotnie, co dodatkowo pozwoli na jeszcze lepsze zapamiętywanie materiału. Nie zapominajmy, że ciągłe zmuszanie naszych dzieci do uczenia się nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a dodatkowo może zniechęcić dziecko do dalszej edukacji. Warto więc zadbać o to, aby wiedza ta przekazywana była w sposób jasny i przyjemny!
Taki sposób spędzania czasu na komputerze czy telefonie jest jak najbardziej odpowiedni i daje bardzo mnóstwo możliwości rozwoju. Godzina dziennie poświęcona na taką formę edukacji na pewno przypadnie każdemu dziecku do gustu!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *