poniedziałek, 22 lipcaNews That Matters
Shadow

Gry planszowe dla całej rodziny na Święta i Nowy Rok

W tym sezonie świątecznym nic nie może się równać z rozbiciem gier planszowych z rodziną i cieszeniem się jakością wspólnego czasu. Gdy nadchodzi zimna pogoda i dni stają się coraz krótsze, gry planszowe mogą być doskonałym sposobem na utrzymanie przytulności i rozrywki.

Święta to świetny czas, aby wprowadzić nową grę do swojej rodziny i przynieść radość i śmiech do stołu. Niezależnie od tego, czy wolisz klasyczne gry planszowe, czy coś bardziej nowoczesnego, opcje są nieograniczone, jeśli chodzi o wybór gry, którą może cieszyć się cała rodzina.

Jeśli szukasz tradycyjnej gry planszowej dla całej rodziny, Monopoly jest zawsze świetnym wyborem. Ta klasyczna gra istnieje od lat 30. i nadal jest popularna wśród wszystkich grup wiekowych. Każdy gracz wciela się w rolę potentata nieruchomości, budując swoje imperium i pobierając czynsz od innych graczy. Będziesz musiał być strategiczny i szybki, aby wygrać grę, co czyni ją świetnym wyborem dla całej rodziny.

Jeśli szukasz czegoś nieco bardziej nowoczesnego i wymagającego, Exploding Kittens to świetny wybór. Ta gra karciana łączy w sobie strategię, szczęście i mnóstwo śmiechu. Gracze zaczynają od wyciągnięcia kart i mają nadzieję, że nie zostaną trafieni eksplodującym kociakiem. Jeśli tak się stanie, trzeba go rozbroić używając narzędzi, które zebraliście po drodze. Gra najlepiej sprawdza się w gronie 3-5 graczy, co czyni ją idealną na rodzinny wieczór gier.

Clue to kolejna klasyczna gra planszowa, która istnieje od 1949 roku. W tej grze detektywistycznej gracze próbują wydedukować tożsamość mordercy, broń i miejsce zbrodni. Będziesz musiał być mistrzem sleuth, jeśli chcesz rozwiązać sprawę i wygrać grę.

Kolejna nasza propozycja to gra „Jak to wtedy było?” – wyjątkowa gra, która łączy pokolenia i w przyjemny sposób, pomaga trenować pamięć. Gra zawiera dużą planszę, karty z retro zdjęciami, karty z pytaniami i 12 drewnianych pionków. Więcej o tej grze przeczytajcie w innym naszym wpisie o tutaj.

Nie może zabraknąć także na naszej liście nowości świątecznej 2022 czyli gry  „Magia Bożego Narodzenia. Rodzinna gra o świątecznej wędrówce”, która  kreatywnie angażuje całą rodzinę. Można w nią grać we dwoje lub drużynowo, także z udziałem najmłodszych dzieci. Na specjalnych kartach do losowania, które znajdują się w grze, uczestnicy odkryją liczne ciekawostki, zagadki i zadania. Kto najlepiej potrafi odegrać świąteczną opowieść? Kto pierwszy odgadnie nazwę inscenizowanej historii? Czy znacie kolędę i potraficie ją wspólnie zaśpiewać? Kto przyrządzi najlepszy świąteczny napój? Więcej o tej grze w naszym wpisie o tutaj.

Dla czegoś bardziej lekkiego, Apples to Apples jest kolejną świetną opcją. W tej grze gracze muszą dopasować rzeczowniki do przymiotników, aby stworzyć najzabawniejsze kombinacje. Z setkami kart i niezliczonymi możliwościami, żadne dwie rundy Apples to Apples nigdy nie są takie same.

Wreszcie, klasyczna gra Scrabble jest nadal doskonałym wyborem na rodzinny wieczór gier. Ta gra istnieje od lat 30. i nadal jest jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. W Scrabble gracze używają płytek z literami, aby tworzyć słowa na planszy i zdobywać punkty. Mając do dyspozycji mnóstwo słów i strategii do odkrycia, nie ma żadnych ograniczeń dla zabawy i emocji związanych z grą w Scrabble.

Niezależnie od tego, którą grę planszową wybierzesz, Twoja rodzina na pewno będzie się świetnie bawić. W tym sezonie świątecznym warto więc sięgnąć po swoją ulubioną grę i spędzić razem trochę czasu.

Przeczytaj także