poniedziałek, 22 lipcaNews That Matters
Shadow

Jak dobrać meble kuchenne do niewielkiej kuchni?

Meble kuchenne na przestrzeni ostatnich kilku lat stały się dużo bardziej praktyczne niż dotychczas. Coraz częściej wybierane są te z ofert sklepów budowlanych nie tylko ze względu na wysoką jakość, ale również ceny.

Zestawy kuchenne i ich praktyczne zastosowanie

 Zestawy kuchenne jesteśmy teraz w stanie dobrać w taki sposób, żeby nawet w kuchni o niewielkich rozmiarach, a nawet tzw. pomieszczeniu nieustawnym, czyli w popularnym w latach PRL „wagonach” (czyli kuchniach podłużnych) mebel był praktyczny i wyglądał dobrze.

Niegdyś w kuchniach i salonach były popularne całe meblościanki. Remontując mieszkanie z lat 80-tych nie lada wyzwaniem jest zaprojektować kuchnię w taki sposób, żeby prezentowała się ładnie i była jednocześnie bardzo pojemna. Na szczęście z pomocą przychodzą nam magazyny wnętrzarskie i markety budowlane, w których bardzo często możemy znaleźć gotowe pomieszczenia dzięki którym możemy sobie zwizualizować finalny efekt zestawu kuchennego, który wpadł nam w oko.

Bardzo popularne od kilku lat stało się łączenie salonu z kuchnią, dlatego wiele rodzin decyduje się nawet na wyburzenie ścian, żeby zgodnie z nową modą powiększyć przestrzeń i sprawić by była bardziej praktyczna w użytkowaniu. Nie wszyscy domownicy są jednak za tą metodą. Wiele osób obstaje przy zamkniętej kuchni twierdząc, że zapachy, które wydobywają się z pieca, czy kuchenki podczas gotowania mogą być odstręczające. Należy jednak pamiętać, że porządny okap jest w tej kwestii w stanie zdziałać cuda.

Jak dobrać meble do kuchni, w taki sposób, aby porządki nie były dla nas uciążliwe

Meble do kuchni powinny być nie tylko elegancki i estetyczne, ale także dobrane w taki sposób, aby nie było na nich widać każdego możliwego zacieku. Jak wiadomo w kuchni brudzi się niezwykle szybko, do tego mamy tak do czynienia z najgorszymi z możliwych plamami z tłuszczu, parą, resztkami organicznymi, wszystko to co sprawia, że nie jest lekko doprowadzić meble kuchenne do porządku.

Dlatego właśnie wybierając kolorystykę danego zestawu kuchennego powinniśmy zawsze brać pod uwagę fakt, że na meblach o jednolitym kolorze zawsze plamy najbardziej będą rzucały się w oczy. Również meble w połysku będą nieco trudniejsze do utrzymania w czystości niżeli standardowe, bez połysku na których będzie widoczny każdy odcisk palca, nie wspominając o plamach.

Co do kwestii tworzywa z jakich wykonany jest dany zestaw kuchenny powinniśmy mieć świadomość żywotności danego mebla i ewentualnej możliwości jego przeróbek, czy renowacji, jeżeli z danym meblem chcemy „związać się na dłużej”. Pamiętajmy o tym, że popularne i nieco tańsze meble z mdf, raczej nie będą wykonane tak solidnie jak te drewniane. Przy czym drewniane meble zawsze można odświeżyć nadaniem im innego koloru i co najważniejsze można zrobić to samem, jeżeli poświęci się trochę własnego czasu.

Jednym z hipermarketów budowlanych, który prezentuje nam bardzo szeroki wybór solidnych i funkcjonalnych mebli znajdziemy w ofercie https://www.obi.pl/lazienka-i-kuchnia/meble-kuchenne/c/1083.

 

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *