środa, 24 lipcaNews That Matters
Shadow

Jak ustrzec swój dom przed złodziejami?

Dom to dla każdego z nas symbol bezpieczeństwa. Niestety czasem zdarza się, że pada on ofiarą złodziei. Wystarczy chwila nieuwagi lub nieostrożności, a cały nasz dobytek może wpaść w ręce włamywaczy. Na szczęście istnieje sporo skutecznych sposobów zabezpieczenia mienia przed intruzami. Zastanawiasz się, jak poprawić bezpieczeństwo we własnym domu? Zobacz kilka przydatnych porad!

Włamania do domów wcale nie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach filmowych. Złodzieje wciąż mają spore apetyty na wszelkiego rodzaju kosztowności i nowoczesne sprzęty, jakie przechowujemy we własnych czterech kątach. Wystarczy, że wyjedziemy na dłuższe wakacje, a włamywacze skrzętnie wykorzystają moment naszej nieobecności i wtargną do domu lub mieszkania. By ustrzec się przed takimi sytuacjami, warto odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo posiadanego mienia. Jak zapobiec włamaniom? Oto kilka wskazówek, które z pewnością warto znać!

Kup alarm

Alarm przeciwwłamaniowy to podstawowe narzędzie do zapobiegania włamaniom. Jego działanie jest niezwykle proste – wystarczy, że intruz wtargnie do domu lub mieszkania, a niewielkie urządzenie wyda głośny sygnał, informujący o włamaniu. Hałas bardzo skutecznie odstraszy złodzieja od kontynuowania akcji rabunkowej. Co jednak istotne – alarmy są coraz częściej bezpośrednio połączone z komisariatami policji. Uruchomienie urządzenia będzie zatem automatycznie odnotowane u służb, a to z kolei zwiększy szanse na złapanie rabusia. Alarmy można nabyć w wielu sklepach z asortymentem elektronicznym.

Zainstaluj monitoring

Bywa, że złodzieje dzięki swojemu sprytowi omijają zainstalowane alarmy i skutecznie wyniosą domu cenne łupy. Jeśli chcemy je odzyskać, a włamywaczy posłać za kratki, warto mieć jednoznaczny dowód popełnienia przez nich przestępstwa. W tym pomocny okaże się monitoring. Zainstalowane wokół i wewnątrz domu kamery przez cały czas będą „miały oko” na nasze mienie. Co więcej, widok monitoringu często odstrasza potencjalnych rabusiów od dokonania skoku na dany dom.

Kup psa

Pies biegający po posesji to jedna z najlepszych metod ustrzeżenia się przed złodziejami. Czworonogi nie lubią obcych na swoim terenie i na pewno zareagują, gdy wokół posesji zacznie kręcić się ktoś podejrzany. Podobnie jak w przypadku monitoringu, widok psa dla mniej wprawionych złodziei jest wystarczający, by odpuścić sobie włamanie do naszego domu. Rozwiązanie może się wydawać śmieszne ale okazuje się skuteczne. Oczywiście trzeba pamiętać, że pies wymaga odpowiedniej opieki.

Odpowiednie drzwi i okna

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że samemu pomagamy włamywaczom dostać się do domu? W jaki sposób? Montując słabej jakości okna i drzwi. Te powinny być dla złodzieja największą przeszkodą. Zadbajmy o to, by okna wykonane były z trwałych materiałów. Ich instalację najlepiej z kolei zlecić wykwalifikowanym specjalistom. Dodatkowo w niższych kondygnacjach można rozważyć założenie krat. Z kolei drzwi powinny być wyposażone w przeciwwłamaniowy zamek. Koniecznie zwróćmy uwagę na ich wykonanie. Najlepiej, gdy drzwi wejściowe zrobione są z ciężkiego i trwałego drewna.

Artykuł przygotowany dzięki https://el12.pl/monitoring-alarmy-domofony,k342

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *