czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jak wybrać najlepsze profesjonalne nożyczki fryzjerskie?

Dobrej jakości nożyczki dla fryzjerów to podstawowe narzędzie pracy każdego fryzjera w swoim zakładzie. Na rynku istnieje mnóstwo różnorodnych nożyczek, które różnią się między sobą przeznaczeniem, jakością, marką oraz, przede wszystkim, ceną. Profesjonalne nożyczki dla fryzjerów można zakupić już poniżej 300 zł. Na rynku dostępne są również modele znacznie droższe, przeznaczone przede wszystkim dla osób bardzo wymagających i ceniących sobie niekonwencjonalne wykończenie czy dodatkowe funkcje.

W jaki sposób wybrać nożyczki dla fryzjerów?

Przy zakupie nożyczek dla fryzjerów warto wziąć pod uwagę nie tylko ich cenę, ale również parametry. Profesjonalne nożyczki powinny być wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest odporna na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie tak zwanej stali hartowanej, która dodatkowo wzmacnia wytrzymałość nożyczek – takie rozwiązanie jest polecane w przypadku dużej ilości klientów, a także w sytuacjach, kiedy nożyczki są transportowane (chociażby w ramach usług wykonywanych z dojazdem do klienta). Kolejną kwestią ważną przy wyborze nożyczek jest ich waga – nożyczki fryzjerskie powinny być w miarę lekkie, co umożliwia wygodną pracę oraz nie obciąża ręki. Nie bez znaczenia jest również kształt nożyczek oraz ich wielkość – to są z reguły indywidualne preferencje każdego fryzjera, dlatego przed zakupem wybranego modelu najlepiej jest po prostu „przymierzyć” nożyczki do swojej dłoni oraz chwilę nimi popracować. Polecane są w szczególności nożyczki dla fryzjerów, które zawierają ergonomiczne wycięcia na palce – dzięki temu praca z nimi jest znacznie łatwiejsza oraz bardziej komfortowa. Warto również dopasować nożyczki pod kątem rozmiaru – na rynku dostępne są zarówno nożyczki mniejsze przeznaczone dla kobiet, jak również te w większym rozmiarze skierowane dla panów w tym zawodzie.

Najbardziej popularne rodzaje nożyczek dla fryzjerów

Asortyment nożyczek dla osób pracujących w zawodzie fryzjera dostępnych w sklepach jest bardzo szeroki. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko kształtem czy wyglądem, ale również przeznaczeniem. Klasyczne nożyczki dla fryzjerów służą do codziennej pracy w zawodzie fryzjera – z ich pomocą można dokonać dowolnego cięcia, cieniowania czy stopniowania włosów. Tak zwane degażówki to z kolei narzędzie przydatne do ścinania włosów punktowo i poprawek po klasycznych nożyczkach. Trzecim i najmniej popularnym rodzajem nożyczek dla fryzjerów są „nożyczki do ślizgu” – dzięki nim można w szybki sposób dodać włosom objętości.

Przeczytaj także