środa, 24 lipcaNews That Matters
Shadow

Kinkiety nowoczesne

Ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o oświetlenia jest wybór kinkietu. Dają przyjemne światło, a do tego jest ono stonowane i wyjątkowo przytulne. Kinkiety są bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o wygląd czy materiał, z jakiego są wykonane. Można zastosować do nich także przeróżne dodatki. Te cechy sprawiają, że kinkiety nadają się właściwie do wszystkiego.  Ten rodzaj oświetlenia wpasuje się idealnie do każdego pomieszczenia. Można dopasować je zarówno do klasycznego stylu, jak i nowoczesnych aranżacji. Także we wnętrzach w stylu vintage czy retro wybór tego typu oświetlenia może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zacznijmy może od wyjaśnienia co to kinkiet. Jest to lampa, którą należy zamontować na ścianie. W tym momencie można się także spotkać z modelami stojącymi. Nowoczesne kinkiety są w tym momencie wzorowane coraz częściej na standardowe lampy wiszące. Główną zaletą kinkietów jest to, że wydobywające się z nich światło jest bardzo delikatne. Bardzo często wykorzystuje się je jako dodatkowe dekoracyjne oświetlenie lub w miejscach, gdzie nie ma miejsca na duże lampy. Najlepiej sprawdzą się w takich miejscach jak biurko, obok łóżka czy nad blatem kuchennym. Jeśli weźmiemy pod uwagę kilka aspektów, takich jak wielkość lampy, zastosowane materiały do jej wykonania i generowanie światła to możemy wymienić kilka rodzajów kinkietów.

Kinkiet łazienkowy to zazwyczaj dodatkowe oświetlenie w tym pomieszczeniu. Najczęściej mocujemy je przy lustrze. Jeśli lubimy duże lustra to dobrym rozwiązaniem w przypadku lustra pionowego okaże się przymocowanie dwóch kinkietów po obu stronach.

W sypialni kinkiet pełni najczęściej rolę lampki nocnej. Można ją zamontować przy łóżku, tak by wieczorem móc przy nim czytać książkę. Warto postawić wtedy na otwarty klosz, głównie dlatego by nie tłumił on światła i kierował je głównie na książkę. Z racji, że sypialnia nie musi być miejsce mocno oświetlonym, to kinkiety mogą pełnić rolę głównego oświetlenia. Wszystko zależy od tego jaką moc żarówki zastosujemy.

Jeśli chodzi o salon to kinkiet powinien oświetlać głównie sofę oraz fotele. Nad tymi rzeczami powinniśmy zawiesić je na ścianie. Salon jednak jest miejscem, które powinno być dobrze oświetlone, dlatego też ważne jest by oprócz kinkietów zadbać także o inne oświetlenie w tym pomieszczeniu.

Kinkiety są świetnym wyborem jeśli chodzi o schody oraz przedpokój. Schody są często miejscem w domu, które bardzo trudno jest dobrze oświetlić. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest powieszenie kinkietów w odległości maksimum dwóch metrów nad schodami. Zastosowanie kinkietów w korytarzu sprawi, że optycznie rozszerzymy wnętrze. Sprawdzą się szczególnie kinkiety wykonane z matowego tworzywa sztucznego. Ciekawy wybór kinkietów można znaleźć tutaj: tyskielampy.pl.

Po tym jak zdecydujemy się już na wybór pomieszczeń, gdzie zamontujemy kinkiety, należy zastanowić się jaki rodzaj żarówki będzie najbardziej właściwy. Na rynku mamy do wyboru te, które dają ciepły odcień oraz zimny. Pośród żarówek najpopularniejsza w ostatnim czasie jest ta typu LED. Jest to świetny wybór, ponieważ te żarówki charakteryzują się energooszczędnością. LED emituje światło, które jest przyjemne dla naszych oczu i w ten sposób, nie będą się one tak męczyły. Jest to świetny wybór do sypialni, a także salonu. To światło pozwoli nam się zrelaksować i pozbyć stresu. Do pomieszczeń takich jak kuchnia, klatka schodowa czy przedpokój lepszym wyborem będą jednak żarówki halogenowe. Są znacznie bardziej żywotne niż żarówki typu LED. Przez cały czas dają światło o tej samej mocy, a barwa emitowane światła jest bielsza w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Żarówki halogenowe są świetnym wyborem jeśli chcemy coś oświetlić punktowo.

O intensywności światła decyduje także rodzaj oprawy kinkietu. Na rynku można spotkać się z kinkietami o oprawie transparentnej bądź nieprzezroczystej. Oprawa transparentna daje światło rozproszone. Sprawdzi się idealnie jako oświetlenie ogólne lub dekoracyjne. Oprawa nieprzeźroczysta z kolei nadaje się głównie do oświetlania punktowego, ponieważ padanie światła uzależnione jest od skierowania klosza i ułożenia samej lampy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *