czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

KORONKOWA LAMPA

Vector illustration of mehndi ornament. Traditional indian style, ornamental floral elements for henna tattoo, stickers, mehndi and yoga design, cards and prints. Abstract floral vector illustration.

 

Każda z nas doskonale wie, że lampa to bardzo ważny element wystroju. W sklepach mamy do wyboru mnóstwo modeli i przeróżnych kolorów. Pojawia się jednak pytanie, która będzie odpowiednia dla nas? Dzisiaj chcę Wam zaproponować zrobienie lampy własnoręcznie. Może być ona świetnym elementem do sypialni, jak również do salonu. Wszystko zależy od charakteru, w jakim mamy urządzone pomieszczenie. Wykonanie tej lampy jest bardzo proste i każdy jest w stanie ją zrobić. Jak się do tego zabrać?

Krok 1

Na początku potrzebny nam będzie nadmuchany balon. Bardzo ważne jest by był  z tych większych balonów, ponieważ to on będzie nadawał wielkość naszej lampie. Takie balony można kupić w wielu sklepach.

Krok 2

Czasem w domu można znaleźć stare obrusy lub mniejsze serwetki wykonane na szydełku. Jeśli takich nie mamy to bez problemu można je znaleźć na pchlim targu lub w secend handach. Być może ktoś z rodziny ma je na zbyciu! Warto zapytać.

Nasze serwetki należy posmarować dużą ilością kleju do tapet. Bardzo ważne jest by dobrze wchłonęły ten klej. Takie serwetki należy przykleić na balon. Ważne jest by serwetki dobrze ze sobą połączyć na złączach, tak by nie powstała między nimi żadna przerwa. Zamiast kleju do tapet można użyć kleju do drewna lub innego rodzaju mocnego kleju.

Krok 3

Do balona należy przywiązać długi sznurek. Tak przygotowany balon najlepiej jest powiesić na balkonie na pewien czas. Klej musi bardzo dobrze wyschnąć. Warto na koronkę przymocowaną już na balonie nałożyć dodatkową warstwę kleju by mieć pewność, że wszystko jest dobrze posmarowane. Balon warto zostawić na balkonie nawet na całą noc.

Krok 4

Gdy mamy pewność, że klej zupełnie wyschnął, należy przekuć balon i jego resztki wyciągnąć ze środka powstałej konstrukcji. Potrzebny nam teraz będzie ładnie wyglądający przewód i nasza lampa jest gotowa!

Lampa taka z doświadczenia wiem, że wzbudza dużo kontrowersji. Sam materiał często do wielu osób nie przemawia i wzbudza obawy. Zapewniam Was, że taka lampa nie stanowi zagrożenia i można do niej włożyć każdą żarówkę. Wszystko zależy od tego tylko jaki przewód włożymy do środka. Nie ma możliwość by ten materiał się zapalił. Moim zdaniem taka lampa najlepiej współgra z barwą światła danego z żarówki energooszczędnej. Jest to ono znacznie zimniejsze, jednak jest to kwestia gustu. Klej nie roztopi się pod wpływem żarówki, jeśli jednak masz takie obawy to sprawdzą się idealnie żarówki LED.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *