piątek, 9 grudniaNews That Matters
Shadow

Listwy przypodłogowe – wybierz najlepsze

Listwy wykończeniowe poza ważną funkcją praktyczną znacząco poprawiają estetykę pomieszczenia. Zakrywają one przestrzeń pomiędzy podłogą a ścianą, a także maskują długie przewody. Jednocześnie są też mały elementem, który może znacząco zmienić wygląd Twojego domu. Czym kierować się podczas wyboru listew przypodłogowych do mieszkania?

Coraz bogatsza oferta paneli podłogowych wprowadza pewne zamieszanie i może nieco utrudniać dopasowanie do nich listew wykończeniowych. Ten niewielki element aranżacji wnętrza tworzy jednak podstawę wystroju – do spółki z podłogą, drzwiami i ścianami. Dodatkowo listwy wykonuje się z wytrzymałych materiałów, które ochronią ścianę przez zabrudzeniami i uszkodzeniami. Gwarantują one zatem trwałość pięknego wyglądu pomieszczeń pomimo wieloletniej eksploatacji – zamiatania, odkurzania i zmywania. Zobacz, jak dopasować rodzaj listwy do projektu wnętrza.

Listwy przypodłogowe MDF a listwy przypodłogowe drewniane

We wnętrzach coraz rzadziej stosuje się drewniane listwy przypodłogowe. Doskonale zastępują je listwy drewnopodobne, które nie odkształcają się i są bardziej odporne na uderzenia. Kilka dostępnych kształtów opasek MDF pozwoli dopasować je zarówno do aranżacji minimalistycznych, jak i klasycznych.

Listwy MDF (okleinowe) sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy chcesz dopasować listwy do koloru ścian. W ofercie znajdziesz także listwy gotowe do malowania. Dzięki temu do każdej ściany o nietypowej barwie łatwo dopasujesz listwę – po prostu pomalujesz ją tą samą farbą.

Jaki efekt osiągniesz, dzięki ujednoliceniu odcieni listew i ścian? Taki zabieg daje wrażenie łączenia muru bezpośrednio z panelami. Ten typ aranżacji jest bardzo elegancki i dobrze prezentuje się w małych pomieszczeniach.

Renovierung vor Umzug in einer Wohnung mit Farbe und Leiter

Jak dopasować kolor listwy przypodłogowej do pomieszczenia?

Kolor listew podłogowych możesz dostosować do własnej wizji wnętrza – nawet najbardziej nietypowej. Gotowe do malowania listwy otwierają przed Tobą dodatkowe możliwości:

  • listwa może zostać dopasowana do koloru drzwi (np. czerwone drzwi – czerwone listwy),
  • listwa może nawiązywać do koloru dekoracji na ścianie (np. zielone liście na ścianie – zielona listwa),
  • listwa może kontrastować z resztą wnętrza (np. ciemna listwa przy jasnej podłodze i ścianie).

Montaż tego typu listew polega na umieszczeniu ich w specjalnych klipsach, które uprzednio przykręcisz do ściany. W ofercie znajdują się także listwy przyklejane do ścian.

Urządzasz wnętrze? Zobacz listwy podłogowe w ofercie Dobre Dla Domu.

Listwa podłogowa PCV

Plastikowa listwa wykończeniowa ma jedną bardzo dużą zaletę – jest cienka, a w jej wnętrzu mieści się dużo przewodów. Docenisz ją szczególnie, jeżeli chcesz schować w listwach długie kable.

Listwa jest montowana do ściany przy pomocy kołków montażowych. Tę konstrukcję przykryjesz dodatkowym elementem maskującym. Wszelkie narożniki przykryjesz zaś specjalnymi łącznikami. Dodatkowo ten rodzaj listwy łatwo dopasujesz do faktury i koloru popularnych paneli.

Listwy podłogowe dwuelementowe

Nie wszystkie listwy wykończeniowe są montowane na stałe, na rynku znajdziesz bardziej elastyczne rozwiązania. Listwy przypodłogowe, które składają się z dwóch elementów – szyny i listwy właściwej – łatwo zdemontujesz, kiedy postanowisz odświeżyć ściany.

Umocowanie takiej listwy polega na przykręceniu do ściany specjalnej szyny. Jest to element bazowy, w którym schowasz różne przewody. Na szynie umieszcza się listwę właściwą, która silnie do niej przylega. System zatrzaskowy gwarantuje, że konstrukcja będzie solidna.

Oferta kolorystyczna tego typu nowoczesnych listew jest bardzo szeroka. Można dopasować je do faktury niemal każdej podłogi drewnianej lub paneli.

Odpowiedni dobór listwy przypodłogowej pozwoli Ci stworzyć stylowy wystrój. Zarówno nowoczesne, jak i klasyczne wnętrze urządzisz spójnie i oryginalnie, dzięki ofercie Dobre Dla Domu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *