czwartek, 13 czerwcaNews That Matters
Shadow

Szyny sufitowe – nowoczesne rozwiązania okienne

W każdym domu pojawienie się firan i zasłon sprawia, że nasze wnętrze staje się przytulne. Dzięki ich zmianie można w bardzo łatwy i nie drogi sposób zmienić wygląd całego wnętrza. Jeśli już mamy wybraną firanę lub zasłonę jaką chcemy zawiesić w naszym domu lub mieszkaniu stajemy przed dylematem i zadajemy sobie pytanie – jak zamocować ją nad naszym oknem? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – szyny sufitowe.

Rozwiązanie to jest bardzo łatwe w montażu oraz w jego obsłudze, a ponad to wszystko bardzo dobrze prezentuje się we wszystkich wnętrzach. Produkt ten kierowany jest do szerokiej gamy klientów – idealnie sprawdzi się w firmach lub biurach, a także w naszych domach i mieszkaniach.

Rodzaje szyn sufitowych

Jeśli jesteś nimi zainteresowany – masz duży wybór wśród szyn sufitowych. Rozpiętość jest niesamowita, od podstawowych urządzeń w wersjach ekonomicznych do niezwykle eleganckich szyn dekoracyjnych w których znajdziesz system sznurowy. System ten ułatwia rozwijanie jak i zasuwanie firan lub zasłon.

livingideas-pl-szynysufitowe01

Na co jeszcze zwrócić uwagę chcąc kupić szyny?

Po pierwsze ważne jest ich wykonanie – materiał powinien nie zmieniać swojego koloru pod wpływem promieni UV. Zapewni nam to odpowiednie zabezpieczenie materiału. Kolejną istotną kwestią jest ich praca – powinny one pracować bardzo cicho jak i płynnie. Niektóre z dostępnych modeli na rynku można dostać w różnym rodzajach wykończeń między innymi:

  • aluminium
  • niklu metalowym lub kolorze czarnym
  • chromie

Istotna jest również łatwość oraz mało skomplikowany montażu szyny do sufitu lub ściany. Nie bez znaczenia jest również łatwość montowania firany lub zasłony na szynie, i tu z pomocą przyjdzie nam system nazywany „smart click” który bardzo ułatwi nam tą pracę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jakie jest możliwy przy wykorzystaniu szyn – to ich gięcie o promieniu 10 cm jak również w łuk w pozycji poziomej i pionowej. Niestety często wiąże się to z posiadaniem giętarki, choć niektórzy producenci robią to na zamówienie.

Co wyróżnią szyny od innych produktów?

Fakt, że szyny można giąć punktowo o promieniu 10 cm oraz tworzyć łuk ciągły o minimalnej średnicy 50 centymetrów, sprawdzą się znakomicie w przypadku okien zatokowych, okrągłych, trójkątnych oraz wykuszy. Jeśli wykorzystamy specjalne taśmy to tkanina na nich zawieszona rozłoży się równomiernie. Jeśli zależy Ci na tym, żeby szyna była jak najmniej widoczna dla oczu jest to możliwe dzięki dużej palecie kolorów szyn. Kiedy z podstawowej palety barw nie znajdziesz takiego jaki Cię interesuje to na życzenie klienta są istnieje możliwość dobrania koloru indywidualnego.

Okna w naszym domu stanowią przeważnie strategiczne miejsce we wnętrzach naszych domów, mieszkań biur czy gabinetów, a ich wielkoformatowość sprawia że „nagie” stają się mało atrakcyjne. Można ułożyć na parapecie bibeloty lub kwiaty, ale zasłony czy firany dodają uroku pomieszczeniom i dlatego należałoby zadbać o integralność ich dekoracji z resztą designu naszego wnętrza. Szyny sufitowe sprawią, że będzie to możliwe w bardzo nowoczesny. a zarazem subtelny sposób.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *