sobota, 20 kwietniaNews That Matters
Shadow

Urządzanie łazienki – małe wielkie wyzwanie

Urządzanie łazienki wiele osób zrzuca na dalszy plan, skupiając się na wyposażeniu pokoju gościnnego czy kuchni, czyli w pomieszczeniach, gdzie z reguły spędza się najwięcej czasu. Aranżacja łazienki może być jednak bardzo oryginalna i innowacyjna, co sprawi, że stanie się ona miejscem ukojenia, relaksu i odpoczynku. Czym kierować się podczas projektu wyposażenia łazienki?

Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Jeśli metraż nie pozwala na zbyt dużą ilość mebli – postawmy na inne rozwiązania. Zbyt ciasna łazienka, spowodowana natłokiem przedmiotów znacznie utrudni komfort korzystania z niej. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku są „wnęki” w ścianach. Nie zajmują miejsca, gdyż są schowane, a nie dość, że wyglądają bardzo oryginalnie to z łatwością pomieścimy tam wiele rzeczy.

Dodatkowo możemy pokusić się na ciekawe podświetlenia, które spotęgują wrażenia wizualne. Łazienka nie musi być utrzymana w bieli i brązie. Postawmy na ciekawe zestawienia kontrastujących kolorów, lub jednego mocnego koloru z jaśniejszym, np. czerwieni z bielą lub beżem. Wybierając kolory pamiętaj o tym, który jest zgodny z twoją naturą lub który najbardziej ci odpowiada. Wspomniany czerwony jest synonimem luksusu, ale także pobudza, natomiast pastelowe kolory, błękity czy zielenie z pewnością ukoją Twoje zmysły i wprowadzą w błogi stan relaksu.

Modern house bathroom interior

Kolejnym etapem jest wybór odpowiednich mebli i sprzętów. Tu najczęściej pojawia się pytanie: wanna czy prysznic. Możliwości jest wiele. W zależności od posiadanego metrażu możemy pozwolić sobie na zabudowany prysznic, również dwuosobowy, dużą wannę z hydromasażem czy wannę z prysznicem.

Shower box

Dla małych łazienek najlepszym wyborem będzie prysznic. Klasyczny natrysk nie zajmuje dużo miejsca, jest funkcjonalny i ekonomiczny. Na tym etapie pojawia się już kwestia kosmetyki. Obecnie w sklepach jest ogromny wybór dodatków do łazienek i każdy jest w stanie zrealizować nawet najbardziej oryginalny pomysł. Wybrać możemy także odpowiednią baterię do umywalki czy wanny. Jeśli ktoś zdecyduje się na folkowy czy prowansalski styl łazienki może dobrać baterię z białymi rączkami, z przeróżnymi wzorami, tak aby wszystko idealnie pasowało do całości.

Beautiful luxury white bathtub decoration

Detale tworzą całe wrażenie wizualne, jeśli postawimy na klasyczny wystrój łazienki nie decydujmy się na nowoczesne, ostro zakończone baterie. Mając tak szeroki asortyment wszystko jesteśmy w stanie skomponować w taki sposób, aby wszystko do siebie idealnie pasowało. Szukając odpowiednich dodatków warto pierw rozejrzeć się za dostępnym asortymentem w internecie. Takie zestawy wannowe można znaleźć nie tylko na stronach internetowych sklepów budowlanych, ale także na stronach sklepów, które specjalizują się sprzedaży dodatków do łazienek. W końcowej fazie wykończenia łazienki pozostaje nam czysta przyjemność, czyli materiały, dekoracje, dobór zasłon czy rolet, odpowiednich świateł. Dobór tych wszystkich rzeczy nie tylko sprawi, że wasza łazienka będzie spełniała swoją funkcję, lecz będzie przede wszystkim pięknym, nowoczesnym pomieszczeniem!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *