sobota, 20 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jaki kinkiet do salonu wybrać?

Kinkiet to jeden z chętnie wybieranych typów oświetlenia. Zazwyczaj nie daje tak intensywnego światła jak lampa sufitowa, a jej zadaniem jest doświetlenie określonej części aranżacji, podkreślenie stylu wnętrza oraz wprowadzenie do niego wyjątkowego klimatu.. Kinkiety montowane są m.in. w łazienkach, w domowych holach, ale mogą również stanowić atrakcyjne oświetlenie salonu. Jaki kinkiet wybrać?

Nowocześnie i stylowo

Pomimo tego, że wciąż nie brakuje zwolenników tradycji dominującej w wielu luksusowych wnętrzach, obecnie wiele osób stawia na minimalistyczne, a czasem nieco futurystyczne wzornictwo. Swoistym kompromisem pomiędzy jednym, a drugim, jest niezwykle ceniony obecnie styl nowojorski.

Narodził się on w latach 60 tych w najbogatszej dzielnicy Manhattanu – Upper East Side.W tym nurcie wyraźnie widoczne są europejskie wpływy, np. w postaci eleganckiej sztukaterii na ścianach i sufitach. Obecnie kinkiety w stylu nowojorskim oraz inne akcesoria o takim charakterze cieszą się renomą i wybierane są przez ludzi, dla których często cena nie gra roli. Połączenie klasycznej elegancji z nowoczesnym wzornictwem przynosi ciekawe i wyjątkowe pod względem wizualnym efekty. 

Kinkiety, czyli lampy montowane do ścian, jak również inne rodzaje lamp w stylu New York to często lampy wykonane z połączenia metalu oraz szkła, często w kolorze srebrnym, czarnym lub złotym. Bardzo szykownie prezentują się np. lampy o kloszach imitujących miedź, pozłacane czy też posrebrzane. 

Modern Classic Home – Twój nowoczesny dom w stylu klasycznym

Wybierając kinkiety w stylu nowojorskim i dobierając do nich odpowiednie lampy do oświetlenia całego pomieszczenia, nadasz wnętrzu niepowtarzalny klimat. Wystrój tworzą wszak meble, akcesoria, różnego typu sprzęty, ale również oświetlenie, które może stanowić wyróżniający się akcent, lub po prostu podkreślać styl aranżacji. Dobry architekt luksusowych wnętrz to zatem nie tylko ktoś, kto potrafi skomponować ze sobą fizyczne przedmioty, ale jest także wirtuozem w dziedzinie gry świateł. Niejeden profesjonalista zaopatruje się pod tym kątem na https://mchome.pl/. To sklep internetowy, który koncentruje się na artykułach w stylu modern classic, ale oferuje również wiele produktów utrzymanych w nurcie klasycznym, nowoczesnym, New York czy loftowym. 

Artykuły od Modern Classic Home podziwiać i wybierać możesz także w sieci stacjonarnych salonów sprzedaży. Niezależnie od tego, czy robisz to zawodowo, czy z zamiłowania, Modern Classic Home pomoże Ci otaczać siebie i innych pięknymi przedmiotami. Docenisz z pewnością wyjątkowy design luksusowych żyrandoli, kinkietów i innych rodzajów opraw do oświetlenia we wnętrzach. Niezależnie od tego, czy dopiero projektujesz aranżację nowego salonu, czy też chcesz wymienić element starego oświetlenia na nowy, w ofercie sklepu Modern Classic Home czeka na Ciebie wiele ciekawych propozycji.

Przeczytaj także