wtorek, 28 majaNews That Matters
Shadow

Jakie półbuty męskie pasują do jeansów?

Jeansy to najbardziej uniwersalne spodnie spotykane w wielu codziennych, a także półoficjalnych stylizacjach. Ze względu na dużą swobodę stosowania, z powodzeniem łączy się je z różnymi rodzajami obuwia, w tym butami sportowymi i wyjściowymi. Do jeansów pasują zatem niemal wszystkie półbuty męskie, z pominięciem obuwia najbardziej eleganckiego, w tym butów lakierowanych, zwykle łączonych z oficjalnymi stylizacjami i spodniami garniturowymi.

Buty typu sportowego

Najlepszym przykładem półbutów męskich idealnie wpisujących się w stylizacje tworzone na bazie jeansów są wszelkiego rodzaju buty sportowe. To niezwykle popularne zestawienie chętnie stosowane przez mężczyzn w niemal każdym wieku. Takie połączenie zapewnia wysoki komfort użytkowania i atrakcyjny, dość swobodny look pasujący do różnych okoliczności. Z tego typu stylizacji można korzystać zarówno podczas codziennych aktywności, jak i wyjść do pracy czy nawet na randkę. Oczywiście wiele w tym przypadku zależy od jakości i stylu wykonania samych butów. W przypadku mniej sportowych, a bardziej casualowych stylizacji lepiej sprawdzają się półbuty męskie w stylu miejskich sneakersów niż tradycyjnych butów sportowych z wyraźnie zarysowanym, dość masywnym protektorem.

Miejskie sneakersy i buty skórzane wyjściowe

Przy tworzeniu casualowych stylizacji, które dobrze wpisują się w potrzeby modnie ubierających się mężczyzn poszukujących czegoś pośredniego pomiędzy strojem sportowym a oficjalnym, dobrym dopełnieniem jeansów mogą być skórzane półbuty męskie w stylu miejskim, czyli tzw. sneakersy z płaską podeszwą, bez masywnego protektora charakterystycznego dla typowego obuwia sportowego – do biegania i treningów w siłowni. Takie buty dobrze łączą się z modnymi jeansami i są ciekawym pomysłem zarówno na wiosenne, jak i jesienne stylizacje. W niektórych sytuacjach jeansy o prostym lub dopasowanym kroju łączyć można również z wyjściowymi półbutami męskimi, na przykład z ich zamszową wersją czy obuwiem wykonanym ze skóry licowej, o bardziej casualowej charakterystyce wyglądu. Takie zestawienia są bardzo eleganckie i mogą być ciekawą propozycją dla mężczyzn łączących jeansy z koszulą lub marynarką.

Duża różnorodność dostępnych na rynku jeansów sprawia, że praktycznie każdy mężczyzna możne znaleźć ich wersję dopasowaną do preferowanego przez siebie stylu i własnych potrzeb. Co warte podkreślenia, ze względu na dużą uniwersalność jeansów, z powodzeniem można łączyć je z różnymi rodzajami półbutów męskich, przede wszystkim z butami sportowymi i casualowymi, nieco rzadziej z eleganckim, wyjściowym obuwiem skórzanym.

Przeczytaj także