wtorek, 28 majaNews That Matters
Shadow

Kosiarka spalinowa NAC – dobra jakość w rozsądnej cenie

Lato to okres wzmożonych prac pielęgnacyjnych wśród ogrodników i osób posiadających dom jednorodzinny. Murawa musi sprawiać nieskazitelne wrażenie, gdyż równo przycięty trawnik to wizytówka naszej posiadłości. Nie może on zatem odpychać wzroku innych przechodniów, a wręcz przeciwnie – powinien go przyciągać. Częste podlewanie i nawożenie go to tylko połowa sukcesu, albowiem równie ważną część pełni regularne koszenie. Potrzeba jednak do tego odpowiednich narzędzi, dzięki którym nasza posesja stanie się niezwykle piękna i zadbana. Co w takim razie powinno stanowić podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego? Jednym z takich urządzeń jest na pewno odpowiednia kosiarka. W Polsce niezwykle dużą popularnością cieszy się marka NAC. Czym sobie zasłużyła na tak ogromne zainteresowanie? Sprawdźmy to.

Modeli jest dużo. Jaką kosiarkę NAC wybrać?

Dlaczego właśnie kosiarki spalinowe NAC powininny znaleźć się w magazynku z narzędziami ogrodniczymi? Głównie przez swoją niezawodność i dobrą jakość wykonania. Klienci chwalą sobie tego typu urządzenia głównie ze względu na ich silniki. W zależności od modelu możemy znaleźć w nich motory Briggs&Stratton czy Subaru. Firma ta jednak nie spoczywa na laurach i od pewnego czasu projektuje własne napędy.

Co można znaleźć w asortymencie tego producenta? Otóż bogata gama jego produktów sprawia, że niemal każdy wybierze z niej właściwy dla siebie model. Jak wiadomo, sprzęt z silnikiem spalinowym jest stosunkowo ciężki i manewrowanie nim wymaga użycia dużej siły. Jeśli więc w posiadanie takiego narzędzia ogrodniczego chce wejść kobieta lub osoba starsza, polecanym dla niej towarem jest kosiarka spalinowa z napędem. Samojezdna maszyna sprawdza się przy pielęgnacji dużych połaci trawy, a jedyny wydatek energetyczny ze strony operatora kończy się na zmianie kierunku jazdy urządzenia. Oczywiście mniej wymagający użytkownicy znajdą też coś dla siebie, gdyż w ofercie New American Concept znajdują się także modele bez automatycznego napędu. Sprawdzają się one głównie w sytuacji, gdy posiadamy niewielki trawnik, na którym nie ma wysokiej trawy.

Człowiek z natury jest istotą leniwą i z reguły chce iść po łatwiźnie. Nie inaczej jest w przypadku korzystania z konkretnych urządzeń. Często oczekujemy, że będą one proste i intuicyjne w obsłudze, a użycie danej funkcji zostanie wywołane na skutek wciśnięcia jednego przycisku. Właśnie dla takich osób powstały kosiarki spalinowe do trawy NAC z rozruchem elektrycznym. Posiadanie takiego produktu ogranicza ingerencję operatora w start silnika do minimum, gdyż ten najczęściej już po pierwszej próbie wydaje z siebie specyficzny warkot. Alternatywą dla tych narzędzi ogrodniczych dalej jednak pozostaje sprzęt wyposażony w system ręcznego uruchomienia, który polega na energicznym i gwałtownym szarpnięciu odpowiedniej linki.

Wpływ na klasę danego przyrządu mają oczywiście materiały, z którego zbudowane są kluczowe, jak i mniej istotne komponenty. W przypadku firmy NAC nie musimy się martwić o ich jakość, gdyż do produkcji używa ona dobrych materiałów. Niektóre z modeli posiadają obudowę skonstruowaną z aluminium, co przekłada się na jej wysoki stopień trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli jednak zależy nam na redukcji masy urządzenia oraz łatwości konserwacji, godnymi uwagi są w tym przypadku maszyny z osłonami wykonanymi z tworzywa sztucznego.

Gdzie można znaleźć odpowiedni model? Szeroki wybór różnorodnych modeli można znaleźć m.in. na jednym z polecanych często sklepów: https://specnarzedzia.pl/120754-kosiarki-spalinowe-do-trawy

Szeroka funkcjonalność kosiarki spalinowej to podstawa

Jak skuteczne mogą być te narzędzia ogrodnicze? Kluczową rolę odgrywa tutaj moc silnika, gdyż bezpośrednio przekłada się ona na pozostałe parametry. Jeśli potrzebujemy kosiarki spalinowej NAC do wysokiej trawy, to największą użytecznością będą charakteryzować się urządzenia generujące moc na poziomie 7KM. Zaś do mniejszych trawników, z którymi szybko się uporamy, możemy użyć nieco słabszych produktów z czterokonnym motorem. Co jest jeszcze ważne w tego typu sprzęcie? Oczywiście szerokość i wysokość cięcia. Producent wyszedł jednak naprzeciw tego problemu i obie te wartości zróżnicował w zależności od modelu.

Dobre kosiarki spalinowe NAC posiadają całą gamę akcesoriów i funkcji. Użytecznym okazuje się być kosz na pokos, dzięki któremu po skończonej pracy nie musimy ściętej trawy grabić w jedno miejsce, by następnie ją usunąć. Niektóre z modeli jednak tego typu osprzętu nie posiadają i w takim przypadku zostaje nam wybrać przyrząd z wyrzutem tylnym lub bocznym. Niezwykle ciekawą funkcją jest też mulczowanie. Dzięki niej w prosty sposób zatroszczymy się o kondycję naszego trawnika, tworząc ze świeżo ściętej murawy naturalny nawóz. Konserwacja maszyny to też ważna sprawa. Nie wolno o niej zapominać po skończonej pracy. Ułatwić to jednak może system automatycznego czyszczenia obudowy, który niekiedy jest montowany w sprzęcie sygnowanym logo polskiego producenta.

Dobra i tania kosiarka spalinowa NAC wyposażeniem większości gospodarstw domowych

Warto więc poczynić inwestycje w tego typu sprzęt? Do użytku domowego nadają się one bardzo dobrze, co potwierdzone jest wieloma pochlebnymi opiniami ze strony użytkowników. Ich jakość wykonania jest stosowna w porównaniu do ceny, a klasę tych urządzeń można ocenić na bardzo solidnym poziomie. Za tymi przyrządami przemawiają jeszcze inne atuty. Szczególną uwagę podczas ich zakupu należy zwrócić na wbudowany weń silnik. Jednostki te cechują się wysokim poziomem bezusterkowości, a co za tym idzie – długotrwałą eksploatacją. Nie tylko napędy, ale i konstrukcja tych maszyn wywołuje dobre wrażenie. Ich budowa sprawia, że są one niezwykle mocne i wytrzymują prace w stosunkowo ciężkich warunkach. Awarie tych narzędzi zdarzają się niezwykle rzadko, lecz w przypadku ich wystąpienia można liczyć na efektywny serwis. Jak zatem pokrótce można podsumować te urządzenia? Na pewno trudno jest je „zajeździć” w ciągu jednego sezonu, więc ich zakup z dużym prawdopodobieństwem będzie związany z długoletnią inwestycją.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *