czwartek, 18 kwietniaNews That Matters
Shadow

Jak założyć oryginalny ogród? Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę

W Polsce, jak i zresztą na całym świecie, ogródki działkowe cieszą się bardzo dużą popularnością. W naszym kraju ogródek to przede wszystkim komfortowe miejsce odpoczynku na świeżym powietrzu, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby przygotować naprawdę oryginalny i nietuzinkowy ogródek, którym będziemy mogli pochwalić się przed sąsiadami i znajomymi.

Od czego zacząć?

Założenie profesjonalnego ogródka, wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się nam na pierwszy rzut oka, dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które oferują kompleksowe zakładanie ogrodów od a do z. Na naszym rynku jest bardzo wiele doświadczonych i godnych zaufania firm, które oferują nowoczesne i niepowtarzalne aranżacje ogrodów z najwyższej światowej półki.

Nasz ogród powinien być dopasowany przede wszystkim do naszych indywidualnych preferencji, dzięki czemu będzie nam zapewniał zawsze komfortowy wypoczynek i co najważniejsze zawsze będziemy się w nim bardzo dobrze czuć. Oprócz wybrania odpowiednich roślin, warto poważnie zastanowić się również nad zakupem modnych i stylowych budowli ogrodowych, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurej posesji. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach i nie wiemy jakie tarasy lub altanki wybrać, to jak wcześniej zostało wspomniane, warto skorzystać z pomocy firm zajmujących się projektowaniem stylowych ogrodów.

Kiedy warto myśleć o założeniu ogrodu?

Specjaliści od ogrodnictwa radzą, aby ogródek zakładać najlepiej wiosną lub pod koniec lata. Dobrym miesiącem jest kwiecień, kiedy to ziemia jest idealnie obeschnięta, a temperatura powinna wahać się na poziomie 10 st. C. Dobrym okresem jest również druga połowa sierpnia i początek września, gdy jest ciepło, ale nie ma aż tak dużych upałów i co najważniejsze gleba jest odpowiednio wilgotna.

Latem również możemy siać trawę i sadzić różnorodne roślinki, ale trzeba oczywiście liczyć się z tym, że będziemy musieli je systematycznie podlewać. Bardzo wiele roślin dostępnych na naszym rynku, charakteryzuje się dużą wrażliwością na suszę, dlatego też nawet krótkotrwały brak wody może mieć bardzo opłakane skutki i całkowicie zniwelować naszą pracę.

Czy opłaca się korzystać z usług projektanta ogrodów?

Zlecenie wykonania projektu ogrodu firmie ogrodniczej, to bardzo dobre rozwiązanie, które ma zdecydowanie więcej zalet niż minusów. Profesjonaliści mają nie tylko umiejętności architekta, ale przede wszystkim ogrodnika, dzięki czemu są w stanie przewidzieć jaką wielkość osiągną nasze roślinki i jak będzie prezentować się nasz ogród nawet za kilka lat. Jeżeli odnajdziemy odpowiedniego fachowca, to będzie on wstanie zaprojektować dla nas ogród właśnie tak, jak sobie to wyobraziliśmy, a czego nie bylibyśmy w stanie zrobić samodzielnie.

Podsumowanie

Projektując swój wymarzony ogródek, warto zastanowić się jak on będzie wyglądał za kilka lat. W dzisiejszych czasach możemy skorzystać nie tylko z usług profesjonalnych firm, ale również z pomocy specjalnych programów do projektowania ogrodów. Pamiętać należy również i o tym, że w ogrodzie nie liczą się tylko rośliny, ale również tzw. mała architektura. Korzystając z pomocy doświadczonego projektanta będziemy mieć 100% pewność, że nasz ogród będzie funkcjonalny i co najważniejsze, że wszystkie jego elementy będą do siebie pasować.

Artykuł autorstwa:

Zielona Kreacja

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *