poniedziałek, 22 lipcaNews That Matters
Shadow

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Bardzo długo miałam wiele zastrzeżeń jeśli chodzi o to powiedzenie, dzisiaj jednak bez wątpienia mogę się z nim zgodzić. I chociaż inne Polskie powiedzenie mówi o tym, że nie należy oceniać książki po okładce, to warto uświadomić sobie, że to jak wyglądamy jest brane pod uwagę podczas, gdy poznajemy nowe osoby. I cale nie chodzi o to by chodzić tylko w markowych ubraniach. Ważne jest w jaki sposób tworzymy zestawy, które nosimy, a do tego jak łączymy ze sobą kolory. To w jaki sposób się prezentujemy, jest istotnym elementem, w jaki jesteśmy postrzegani przez innych.

Zastanawiałyście się też jak to się dzieje, że są takie dni kiedy mamy ochotę zakładać rzeczy, w konkretnym kolorze, a innego dni wręcz ten kolor nas odpycha? Okazuje się, że duży wpływ na to co zakładamy nie tylko ma nasza osobowość, ale także humor w jakim jesteśmy. To na jaki strój się decydujemy ma odzwierciedlenie w naszym samopoczuciu oraz nastroju. Zwróciłyście może uwagę, że jeśli czujecie się zmęczone i smutne to znacznie częściej decydujecie się wtedy na coś wygodne i najlepiej w stonowanych kolorach? Z kolei, gdy czujemy się pewne siebie i chcemy zademonstrować naszą siłę oraz zdecydowanie to wybór pada na coś co nadaje nam eleganckiego stylu? U mnie się ta zależność sprawdziła. Pomijam oczywiście momenty, w których sytuacja wymaga od nas założenia konkretnego stroju.

Nie wiem czy zwróciłyście też uwagę na to, że często zupełnie inne rzeczy podobają się Tobie niż osobom w Twoim otoczeniu. W tym, w jaki sposób się ubieramy, bardzo dużą rolę odgrywa nasz charakter. Są takie wśród nas, które preferują tylko wygodne i praktyczne ubrania, oraz takie, które zawsze stawiają na elegancję. Wszystko zależy od upodobań.

Także buty odkrywają bardzo dużą rolę, w pierwszym wrażeniu. Dlatego powinnyśmy zapamiętać to zdanie „pokaż mi swoje buty, a powiem Ci kim jesteś”. Okazuje się, że obuwie najczęściej mówi o wieku oraz statusie społecznym. To takie nosimy buty ma podłoże psychologiczne. Trampki chociaż są dzisiaj bardzo popularne to jednak królują pośród młodych ludzi. Buty na obcasie często są wizytówkę eleganckich kobiet, a do tego osób sukcesu. Co więcej badania naukowe pokazały, że schodzone buty można zobaczyć najczęściej u osób bezkonfliktowych oraz wyluzowanych. Osoby takie często też nie zwracają szczególnej uwagi na jakość materiału, z którego buty są wykonane. Półbuty to z kolei domen ludzi spokojnych i stonowanych.

Sposób w jaki się ubieramy bardzo dużo mówi o nas, dlatego warto czasem się zastanowić nad tym co zakładamy i skomponować sobie kilka zestawów na różne okazje. Mi z pomocą często przychodzą sklepy internetowe. Ciekawy asortyment można znaleźć tutaj: https://www.atnee.pl/ . W dodatku marka jest polska, więc można wspierać rozwój polskiej gospodarki, a ubrania są ciekawe i jest duży wybór.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *