sobota, 20 kwietniaNews That Matters
Shadow

Głośnik-kamień – gadżet do stylowego ogrodu?

Projektowanie ogrodów nie oznacza wyłącznie planowania przestrzennego i kupowania typowego wyposażenia. Ogród niczym dom też może być smart. Nowoczesne głośniki dostępne są w wielu formach stacjonarnych oraz mobilnych. Niektóre zaskakująco dobrze radzą sobie z odwzorowaniem domowego stereo i zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku na otwartych przestrzeniach.

Inteligentne zakładanie ogrodów to instalacja nowoczesnego wyposażenia. Innowacyjne głośniki występują także w formie stylowych kamieni, które w wyjątkowy sposób wzbogacą wystrój ogrodu.

Inteligentne nagłośnienie ogrodu – trwałość i wysoka jakość dźwięku

Mimo nietuzinkowej formy nowoczesne głośniki w kształcie kamienia oferują wspaniałą jakość dźwięku. Pojedyncze urządzenie potrafi zapewnić muzyczną zabawę na każdej imprezie, a goście będą zachwyceni niebywałą czystością sygnału i czasem pracy. Aktualne rozwiązania, których wymaga nowoczesne projektowanie ogrodów to nie tylko ciekawe gadżety, lecz także praktyczne i wpasowane wzorniczo wyposażenie.

Pośród interesujących modeli znajdziemy zarówno produkty z osobliwym, rzucającym się w oczy wykończeniem, jak i dobrze kamuflujące się pośród roślin i reszty elementów głośniki dosłownie imitujące kamień. Inteligentne zakładanie ogrodów to nie tylko ciekawy wygląd gadżetów, lecz także dobre parametry techniczne i wysoka precyzja wykonania. Czym zatem kierować się w trakcie kupowania mobilnych głośników w kształcie kamienia?

Głośnik-kamień od praktycznej strony – istotne technikalia Miłośnikom imprez od wieczora do późnej nocy lub samego rana z pewnością pierwsza na myśl przyjdzie pojemność baterii. To bardzo istotny parametr, jednak nie jest on priorytetowy. Nowoczesne konstrukcje nagłaśniające zużywają niewielką ilość energii elektrycznej przy relatywnie dużym natężeniu dźwięku. Nowoczesne projektowanie i zakładanie ogrodów to zbiór czynności, w którym nie może zabraknąć zakupu sprzętu nagłośnieniowego o dobrej mocy basów oraz wyrazistych sopranach.

Spoglądajmy zatem w kierunku modeli z cyfrową korekcją dźwięku bez konieczności żmudnego ustawiania equalizera. Istotnym parametrem jest także mobilność i dobra dostępność z poziomu komputera lub laptopa. Większość współczesnych głośników mobilnych dobrze łączy się zarówno z urządzeniami mobilnymi z systemem Windows, jak i Android. Poza kompatybilnością oprogramowania liczy się także zasięg skuteczny odbiornika Bluetooth.

Większe głośniki i systemy wielourządzeniowe to najlepsze rozwiązanie

Poważne projektowanie ogrodów oznacza stosowanie poważnych rozwiązań. Im większa membrana głównego głośnika, tym głębszy dźwięk i donośność. Dodatkowa obecność minigłośnika przystosowanego do emisji sopranów pozwoli na precyzyjne odwzorowanie sygnału dźwiękowego. Systemy wielourządzeniowe stanowią propozycję dla prawdziwych melomanów, jednak w wariancie z ciekawym kamuflażem inspirowanym naturą bywają dość drogie.

Prawda jest taka, że rozwiązania z wieloma głośnikami zapewniają najlepszy dźwięk w systemie surround. Należy jednak zadbać, by ich rozmieszczenie dobrze otoczyło strefę ogrodu, w której odbywają się imprezy, zbyt odległe rozstawienie elementów zestawu może bowiem pogorszyć jakość transmisji i nie zrealizować efektu dźwięku przestrzennego.

Dobra strefa do tańca to też istotny element ogrodu

Problem odpowiedniej nawierzchni i zaplanowania przestrzeni zabaw w ogrodzie to często niepozorna, lecz powszechna zagwozdka. Nawierzchnia, którą należy osiągnąć to nie tylko proste zakładanie trawników, lecz także dokładna pielęgnacja roślin przed sezonem imprezowym. Warto dobrać nasiona gatunków traw dostosowanych do intensywnej eksploatacji nawierzchni, taniec na dobrze nagłośnionej imprezie może bowiem mocniej eksploatować trawnik niż wielogodzinna gra w piłkę nożną.

Przed wysiewem należy dokonać licznych zabiegów, takich jak: rozluźnianie gleby, usunięcie chwastów, wyrównanie powierzchni oraz zagęszczenie gruntu. Zakładanie trawników to umiejętność, której warto się nauczyć z profesjonalnych poradników ogrodowych w postaci papierowej lub elektronicznej, dobra impreza nie obędzie się bowiem bez dynamicznego tańca.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *